Patronaty

Wersja do wydruku

BON KULTURY – kulturalne wrota Małopolski otwarte

Już po raz szósty Województwo Małopolskie we współpracy z wojewódzkimi instytucjami kultury realizuje wyjątkową inicjatywę BON KULTURY. W ramach projektu uczestnicy – zarówno małe grupy, jak i całe klasy wraz z nauczycielami – mogą korzystać z bogatej oferty zajęć kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w różnych miejscowościach Małopolski.

Kongres polonistów - przedłużony termin zgłoszeń

III Kongres Dydaktyki Polonistycznej będzie okazją do wspólnego zmierzenia się z wyzwaniami przekazywania wartości we współczesnym świecie – zapowiadają organizatorzy kongresu, który będzie obradować 22-25 listopada br. w Lublinie. Uwaga, można jeszcze zgłaszać udział w tym wydarzeniu!

 

Uwaga, konkurs biblioteczny. Czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Do wygrania sprzęt elektroniczny dla uczniów i pula książek dla bilioteki! Tegoroczna edycja organizowana jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

 

 

MegaMisja i #SuperKoderzy, czyli nauka i zabawa w jednym

Masowy dostęp do tabletów, smartfonów i laptopów zmienił funkcjonowanie całego pokolenia. Nauczyciele muszą więc poszukiwać narzędzi, które zwiększą atrakcyjność zajęć w oczach młodych ludzi, jednocześnie podnosząc efektywność procesu dydaktycznego.Warto do tego mądrze wykorzystać nowe technologie, czego dobrym przykładem są bezpłatne programy Fundacji Orange MegaMisja i #SuperKoderzy.

 

Subskrybuje zawartość