W poniedziałek 25 lutego br. rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy pod hasłem „#Nie widać prawda?”. To kampania społeczna poświęcona upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, która jest najczęściej występującą chorobą genetyczną u ludzi.
W szkołach brakuje matematyków, fizyków, anglistów. Dyrektorzy gorączkowo szukają sposobów, aby zatrzymać tę kadrę, którą mają… O tym m.in. będzie mowa 9-10 kwietnia br. na konferencji "Edukacja przyszłości" w Lublinie.
Podczas lubelskiej konferencji poruszony zostanie m.in. temat problemów, jakie mają szkoły ze znalezieniem pedagogów. Jak więc zdobyć i utrzymać w pracy nauczyciela?
Rozpoczęła się IV edycja konkursu „Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie”. Konkurs wystartował 11 lutego br. Organizatorem jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Już po raz 28., ale pierwszy raz w Opolu, w trzech lokalizacjach, z udziałem ponad 700 osóbw lutym 2019 r. odbędzie się Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
IV. edycja Ogólnopolskiej Konferencji "Edu IT. Nowe technologie w edukacji", odbędzie się 13 grudnia 2018 r. w Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice". Partnerem strategicznym wydarzenia jest Microsoft Polska.
Wśród tematów tegorocznej edycji Konferencji są m.in.:
>> Śledzenie postępów uczniów – bezpłatne narzędzia metody i inspiracje;
Ponad 5000 szkół wzięło udział w programie edukacyjnym „5 porcji zdrowia w szkole”. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli z całej Polski w program edukacyjny ,,5 porcji zdrowia w szkole” uczniowie mogli kształtować prawidłowe postawy żywieniowe.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” startuje już za chwilę! Rejestracja szkół i uczestników trwa od 22 października br. Odbywa się elektronicznie i jest możliwa do 13 listopada br.
Kongresie Edukacja i Rozwój odbędzie się 18-19 października w Warszawie. Bogaty program Kongresu z pewnością zaspokoi oczekiwania zarówno dyrektorów, jak i pedagogów oraz przedstawicieli samorządów.W ramach V Kongresu Edukacja i Rozwój odbędą się aż 3 konferencje oraz 2 bloki warsztatowe – w sumie będzie to ponad 40 godzin wykładów i warsztatów.
Już po raz piąty zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń oświatowych tej jesieni: Kongresie Edukacja i Rozwój, który w dn. 18-19 października odbędzie się w Warszawie. Dlaczego warto wziąć w nim udział?
W ramach V Kongresu Edukacja i Rozwój odbędą się aż 3 konferencje oraz 2 bloki warsztatowe – to ponad 40 godzin wykładów i warsztatów.
Urząd Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły do udziału w Programie edukacyjnym "Twoje dane – Twoja sprawa".Uwaga, trzeba się spieszyć, bo termin przyjmowania zgłoszeń upływa wkrótce - 21 września br.
W trzecim tygodniu września trwa w Biskupinie XXIV Festyn Archeologiczny– największe w kraju tego typu wydarzenie przeznaczone dla miłośników historii i dawnych kultur, szczególnie atrakcyjne dla najmłodszych.
"Biblioteka wychowuje. O wartościach w bibliotece" – pod takim hasłem 16 października br. obradować będzie XV Regionalne Forum Bibliotekarzy w Częstochowie. Konferencja odbywa się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w 40. rocznicę wyboru na papieża św. Jana Pawła II oraz w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych 2018.
„Nauka liczenia”, to książka zawierająca wskazówki dla rodziców i nauczycieli oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczeni. Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu.
Weź udział w programie edukacyjnym ,,5 porcji zdrowia w szkole” i pomóż uczniom w kształtowaniu prawidłowych postaw żywieniowych! Wejdź na stronę http://wszkole.5porcji.pl/, zgłoś swoją klasę do programu i zadbaj o jej edukację żywieniową. Wspólnie sięgnijcie po porcję soczystej wiedzy i cieszcie się atrakcyjnymi nagrodami!
W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez pieniędzy. Płacimy nimi bieżące rachunki, kupujemy żywność, opłacamy usługi. Czy tak było w przeszłości?
Jak sprawić, by uczniowiewykształcili prawidłowe nawyki żywieniowe? 78 proc. badanych mam[1] uważa, że nauczyciele także odpowiadają za edukację żywieniową dzieci. Tymczasem polscy uczniowie wciąż jedzą za mało warzyw i owoców – produktów potrzebnych do prawidłowego rozwoju
Już po raz szósty nauczyciele z całej Polski przyjechali do Warszawy, żeby wziąć udział w konferencji "Inspiracje, czyli jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?". Mimo, iż formalnie trwają wakacje, bez mała 400 nauczycieli przez dwa dni (28-29 czerwca) inspirowało się tym, co robią inni.
W tym roku realizowana jest VII edycja programu edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, którego celem jest edukacja społeczeństwa na temat zasad zbilansowanej diety, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.