Patronaty GN

Wersja do wydruku
 • Już po raz szósty Województwo Małopolskie we współpracy z wojewódzkimi instytucjami kultury realizuje wyjątkową inicjatywę BON KULTURY. W ramach projektu uczestnicy – zarówno małe grupy, jak i całe klasy wraz z nauczycielami – mogą korzystać z bogatej oferty zajęć kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w różnych miejscowościach Małopolski.

 • III Kongres Dydaktyki Polonistycznej będzie okazją do wspólnego zmierzenia się z wyzwaniami przekazywania wartości we współczesnym świecie – zapowiadają organizatorzy kongresu, który będzie obradować 22-25 listopada br. w Lublinie. Uwaga, można jeszcze zgłaszać udział w tym wydarzeniu!

   

 • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Do wygrania sprzęt elektroniczny dla uczniów i pula książek dla bilioteki! Tegoroczna edycja organizowana jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

   

   

 • Masowy dostęp do tabletów, smartfonów i laptopów zmienił funkcjonowanie całego pokolenia. Nauczyciele muszą więc poszukiwać narzędzi, które zwiększą atrakcyjność zajęć w oczach młodych ludzi, jednocześnie podnosząc efektywność procesu dydaktycznego.Warto do tego mądrze wykorzystać nowe technologie, czego dobrym przykładem są bezpłatne programy Fundacji Orange MegaMisja i #SuperKoderzy.

   

 • Wielu nauczycieli zadaje samym sobie pytania o sens i istotę ich pracy: "Jak dotrzeć do młodego pokolenia?", "Jak pomóc uczniom zadomowić się w świecie wartości?", "Jak radzić sobie z ich agresją, apatią, mową nienawiści itd.?", "Jak rozmawiać z nimi o sprawach najgłębiej dotykających ich człowieczeństwa?".

   

 • Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. 1 marca odbywa się etap szkolny olimpiady.

   

  Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi w latach 1999-2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której co roku udział brało ponad 10 tys. uczniów.

 •  

  600 matematyków z całej Polski będzie uczestniczyć 10-13 lutego br. w XXVI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Hasło tegorocznej konferencji brzmi "Matematyka – Lubię to!"

   

   

 • Sjobergs to szwedzka firma znana na całym świecie z produkcji stołów stolarskich. Specjalną grupę w ofercie Sjobergs stanowią modele dedykowane dla szkolnictwa i celów edukacyjnych. Stoły tej linii produkowane są w ścisłej współpracy z nauczycielami i uczniami.

   

   

   

 • Światowi eksperci, start-upy edukacyjne i merytoryczna dyskusja w gronie ponad 300 nauczycieli o tym, jak powinny wyglądać dziś szkoły... Tak organizatorzy przedstawiają kolejną odsłonę konferencji BeZee. Konferencja organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter i Miasto Gdańsk odbędzie się 15 listopada br. w Europejskim Centrum Solidarności.

   

 • Na konkurs literacki "Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony" nadesłano 512 prac. Ich autorami są uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Polski, a także szkół polonijnych ze Stanów Zjednoczonych z Chicago, z Niemiec i z Portugalii.

   

 • Promowanie działalności bibliotek; prezentacja działań nauczycieli i bibliotekarzy; prezentacja współpracy międzybibliotecznej i wymiana doświadczeń to cele XIII  Regionalnego Forum Bibliotekarzy, które odbędzie się 18 października br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy pod hasłem "Biblioteczne czytanie".

   

 • "Spotkajmy się w bibliotece!", "Co to jest książka artystyczna?", "Europa w bibliotece – biblioteka w Europie" – to tylko niektóre tematy wystąpień panelistów podczas I Ogólnopolskiego Zjazdu Bibliotekarzy Szkolnych w Łodzi.

   

 • Ogólnoświatowa kampania 19 dni jest organizowana co roku przez pierwsze dni listopada. Każdego roku opatrzona jest innym hasłem przewodnim. Tematem tegorocznej odsłony kampanii jest głód i niedożywienie

   

 • Uwaga, tylko do 20 września br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych mogą przysyłać prace na konkurs literacki "Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony". Konkurs jest częścią projektu pod taką samą nazwą, realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

   

 • Pod takim tytułem odbędzie się 28 września br. w Rybniku konferencja naukowa dla polonistów. Nauczycieli języka polskiego zapraszają do udziału w tym spotkaniu organizatorzy: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM" w Rybniku oraz Instytut Rozwoju Edukacji – Fundacja Adama Mysiora z Gdańska.

   

 • Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz uczestników kół teatralnych działających przy domach kultury, do udziału w ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Zosia z ulicy Kociej, w roku szkolnym 2016/2017.

   

 • biskupin

   

  W tym roku w Biskupinie będzie królować moda! Chodzi o XXII Festyn Archeologiczny i temat przewodni najnowszej edycji tej znanej imprezy edukacyjnej. We wrześniu zobaczymy tam stroje sprzed tysięcy i setek lat!

   

 • Nie tylko o problemach współczesnej edukacji, ale także o wprowadzaniu twórczych rozwiązań w systemie oświaty będą rozmawiać uczestnicy I Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji.

   

 • Nasz elementarz przeznaczony jest dla dzieci zagrożonych dysleksją lub ze stwierdzoną dysleksją, które muszą opanować naukę czytania od podstaw.Specjalna przyjazna dziecku konstrukcja oraz forma elementarza pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu.

   

 • Przyłącz do nas, działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj! - apeluje Jolanta Niwińska, ogólnopolski koordynator bookcrossingu.