Patronaty GN

Wersja do wydruku
 • "Twoje dane - Twoja sprawa" to program edukacyjny GIODO. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) zaprasza szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli do uczestnictwa w VIII edycji programu. Uwaga, zgłoszenia mozna przesyłać do 29 września br.

   

   

 • W dniach 19-20 października 2017 roku w warszawskim Centrum Olimpijskim odbędzie się IV Kongres Edukacja i Rozwój, organizowany rokrocznie przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska

   

   

   

 • Zaprojektuj nowoczesną lekcję matematyki i wygraj supernowoczesny kalkulator graficzny Casio FX CG50 lub naukowy kalkulator Casio Classwiz FX 991 CEX z polskim menu! Razem z marką Casio nagrodzimy najciekawsze projekty w każdym województwie. Spośród 16 finalistów wybierzemy też trzy nagrody główne

   

   

 • "Serfuję bezpiecznie" to program edukacyjno-informacyjny, który zrealizuje w Płocku Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka". Podstawowym celem projektu jest przekazanie dzieciom w wieku 10-15 lat oraz ich rodzicom i nauczycielom porad dotyczących własnej ochrony przed niebezpieczeństwami jakie stwarza korzystanie z internetu.

   

 • Miłośnicy historii i archeologii mają tę datę od dawna wpisaną do kalendarza. 16 września br. w Biskupinie rozpocznie się XXIII Festyn Archeologiczny, tym razem pod hasłem „Bogowie wojny”. Potrwa do 24 września.

   

 • Nasze tegoroczne spotkanie nawiązuje do salonów literackich XIX w., w których uczestnicy poruszali również aktualne tematy społeczne i polityczne. Salon literacki pełnił zatem wiele funkcji, podobnie jak dzisiejsza biblioteka szkolna.

   

 • Już po raz szósty Województwo Małopolskie we współpracy z wojewódzkimi instytucjami kultury realizuje wyjątkową inicjatywę BON KULTURY. W ramach projektu uczestnicy – zarówno małe grupy, jak i całe klasy wraz z nauczycielami – mogą korzystać z bogatej oferty zajęć kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w różnych miejscowościach Małopolski.

 • III Kongres Dydaktyki Polonistycznej będzie okazją do wspólnego zmierzenia się z wyzwaniami przekazywania wartości we współczesnym świecie – zapowiadają organizatorzy kongresu, który będzie obradować 22-25 listopada br. w Lublinie. Uwaga, można jeszcze zgłaszać udział w tym wydarzeniu!

   

 • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Do wygrania sprzęt elektroniczny dla uczniów i pula książek dla bilioteki! Tegoroczna edycja organizowana jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

   

   

 • Masowy dostęp do tabletów, smartfonów i laptopów zmienił funkcjonowanie całego pokolenia. Nauczyciele muszą więc poszukiwać narzędzi, które zwiększą atrakcyjność zajęć w oczach młodych ludzi, jednocześnie podnosząc efektywność procesu dydaktycznego.Warto do tego mądrze wykorzystać nowe technologie, czego dobrym przykładem są bezpłatne programy Fundacji Orange MegaMisja i #SuperKoderzy.

   

 • Wielu nauczycieli zadaje samym sobie pytania o sens i istotę ich pracy: "Jak dotrzeć do młodego pokolenia?", "Jak pomóc uczniom zadomowić się w świecie wartości?", "Jak radzić sobie z ich agresją, apatią, mową nienawiści itd.?", "Jak rozmawiać z nimi o sprawach najgłębiej dotykających ich człowieczeństwa?".

   

 • Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. 1 marca odbywa się etap szkolny olimpiady.

   

  Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi w latach 1999-2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której co roku udział brało ponad 10 tys. uczniów.

 •  

  600 matematyków z całej Polski będzie uczestniczyć 10-13 lutego br. w XXVI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Hasło tegorocznej konferencji brzmi "Matematyka – Lubię to!"

   

   

 • Sjobergs to szwedzka firma znana na całym świecie z produkcji stołów stolarskich. Specjalną grupę w ofercie Sjobergs stanowią modele dedykowane dla szkolnictwa i celów edukacyjnych. Stoły tej linii produkowane są w ścisłej współpracy z nauczycielami i uczniami.

   

   

   

 • Światowi eksperci, start-upy edukacyjne i merytoryczna dyskusja w gronie ponad 300 nauczycieli o tym, jak powinny wyglądać dziś szkoły... Tak organizatorzy przedstawiają kolejną odsłonę konferencji BeZee. Konferencja organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter i Miasto Gdańsk odbędzie się 15 listopada br. w Europejskim Centrum Solidarności.

   

 • Na konkurs literacki "Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony" nadesłano 512 prac. Ich autorami są uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Polski, a także szkół polonijnych ze Stanów Zjednoczonych z Chicago, z Niemiec i z Portugalii.

   

 • Promowanie działalności bibliotek; prezentacja działań nauczycieli i bibliotekarzy; prezentacja współpracy międzybibliotecznej i wymiana doświadczeń to cele XIII  Regionalnego Forum Bibliotekarzy, które odbędzie się 18 października br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy pod hasłem "Biblioteczne czytanie".

   

 • "Spotkajmy się w bibliotece!", "Co to jest książka artystyczna?", "Europa w bibliotece – biblioteka w Europie" – to tylko niektóre tematy wystąpień panelistów podczas I Ogólnopolskiego Zjazdu Bibliotekarzy Szkolnych w Łodzi.

   

 • Ogólnoświatowa kampania 19 dni jest organizowana co roku przez pierwsze dni listopada. Każdego roku opatrzona jest innym hasłem przewodnim. Tematem tegorocznej odsłony kampanii jest głód i niedożywienie

   

 • Uwaga, tylko do 20 września br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych mogą przysyłać prace na konkurs literacki "Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony". Konkurs jest częścią projektu pod taką samą nazwą, realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.