Nauczyciel Roku 2012. Co mówiono i pisano w mediach o naszej Laureatce?

Marzena Kędra w błysku fleszy

Radio, prasa, telewizja i portale… Informacje o głównej Laureatce Konkursu Nauczyciel Roku 2012 Marzenie Kędrze pojawiły się w bardzo wielu mediach. Były też pochwały i gratulacje!

 

Gdyby tak przez cały rok pisano i mówiono o pracy pedagogów, jak po naszej finałowej Gali na Zamku Królewskim media informowały o zdobyciu tytułu Nauczyciel Roku 2012 przez Marzenę Kędrę! Byłoby pięknie, ale warto docenić to, że wiadomość o rozstrzygnięciu Konkursu organizowanego przez MEN i Głos Nauczycielski pojawiła się w bardzo wielu mediach. A część z nich, oprócz suchej informacji, nie żałowała pochwał i gratulacji. Taki jest też cel naszego Konkursu - chcemy, by przynajmniej przy okazji jego rozstrzygnięcia mówiono jak najwięcej dobrego o polskiej szkole i sukcesach nauczycieli.

 

Flesze, kamery, mikrofony

15 października br. tuż po odebraniu nagrody na Zamku Królewskim w Warszawie Marzena Kędra – nauczycielka nauczania zintegrowanego i dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance - udzieliła wielu wywiadów dziennikarzom, którzy tłumnie przybyli na Galę. Na spotkanie z nią stawili się dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni. Padały pytania, błyskały flesze, kamery „grały” Laureatkę. I jeszcze tego samego dnia po południu można ją było obejrzeć m.in. w „Teleexpressie” w TVP 1, a potem usłyszeć w radiowej „Trójce”.

Dzień po uroczystej Gali o Laureatce pisały ogólnopolskie dzienniki. – Nagrody z okazji święta edukacji: Marzena Kędra najlepszą nauczycielką w Polsce! – tak „Super Express” zapowiadał swoją relację z Zamku Królewskiego. A tygodnik „Przegląd” nazwał tytuł Nauczyciel Roku prestiżowym i umieścił sukces Marzeny Kędry w redakcyjnej „Giełdzie”, czyli rubryce, w której zespół pisma odnotowuje największe sukcesy i wpadki tygodnia.

 

Kliknij, przewiń, zobacz

         Również największe media elektroniczne pisały o Laureatce naszego Konkursu. Jego rozstrzygnięcie zauważyły m.in. Gazeta.pl, Wyborcza.pl, Interia.pl, Wprost.pl., serwis Szkoła Wirtualnej Polski (szkola.wp.pl), Polskieradio.pl, a nawet portal polonijnego „Nowego Dziennika” (USA).

 

(...)

Magdalena Kaszulanis

 

Cały tekst - GN nr 44