Konkurs „Lekcja z SITA” rozstrzygnięty!

 Znamy już szkoły i nauczycieli, którzy zostaną nagrodzeni w konkursie Głosu Nauczycielskiego i firmy SITA.

Zestawy SITA do nauki języków w stanie relaksu (urządzenie, podręcznik oraz kurs językowy) otrzymają: 

 

>> Gimnazjum Publiczne im. Armii Krajowej w Długosiodle – zwycięzca w kategorii gimnazjów oraz >> Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim – zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 

Każda zwycięska szkoła dostanie po 10 kompletnych zestawów oraz dodatkowy dla nauczyciela – opiekuna projektu w tych placówkach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!

 

Dwa etapy
Konkurs „Lekcja z SITA” skierowany był do gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i odbywał się w dwóch etapach. I etap trwał od 15 czerwca do 30 listopada 2011 r. W tym czasie placówki przysyłały zgłoszenia, w których miały uzasadnić „Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna zostać wyposażona w urządzenia SITA?”. Na podstawie tych uzasadnień jury, w którego skład  weszli przedstawiciele Głosu Nauczycielskiego oraz firmy SITA, zakwalifikowało do II etapu 12 szkół.

 

Lista szkół zakwalifikowanych do drugiego etapu
1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego Stolno
3. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Kluczborku
4. Gimnazjum Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi
5. Gimnazjum Publiczne w Długosiodle
6. Gimnazjum nr 5 w Myszkowie
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tomaszowie Mazowieckim
8. Zespół Szkół Technicznych w Kolnie
9. Liceum Ogólnokształcące Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi
10. Gimnazjum im. Lotników Polskich w Suwałkach
11. Gimnazjum nr 2 we Włocławku
12. Zespół Szkół nr 1 w Katowicach

 

II etap trwał od 1 grudnia 2011 r. do 16 maja 2012 r. W tym czasie w placówkach zakwalifikowanych do finału odbyły się prezentacje urządzeń. Po nich szkoły przygotowywały sprawozdania z prezentacji. Ocenie podlegały m.in. treść i forma pracy.

 

Trudny wybór
- Wszystkie szkoły przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie. Wszystkie sprawozdania były bardzo ciekawe, więc decyzja nie należała do łatwych. Uważamy, że zwycięskie szkoły najlepiej zrozumiały ideę systemu SITA i będą w stanie najpełniej wykorzystać możliwości, jakie stwarza ta metoda nauki języków obcych – mówi Katarzyna Trybus z firmy SITA. - Na podstawie przesłanych sprawozdań staraliśmy się również ocenić poziom zaangażowania środowiska szkolnego w lekcję z SITA.

 

Już niebawem rusza kolejna edycja konkursu „Lekcja z SITA”. Zachęcamy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału. O szczegółach – poinformujemy na łamach Głosu Nauczycielskiego oraz na naszej stronie (www.glos.pl)

 

ZałącznikWielkość
Regulamin Konkursu Lekcja z SITA.pdf76.34 KB
aneks.pdf34.03 KB