Zamykanie szkół

Witam wszystkich,

Jestem zszokowany ostatnimi decyzjami samorządów i zamykaniem małych gminnych szkół. Przygotowują nam sznur na szyję... Jeśli tak dalej będzie to prócz warszawy nikt nie będzie się uczył!

Tak małe szkoły zamykają w imię "dobra dzieci"... a co z nauczycielami??? Jeżeli jest to młody nauczyciel to może znajdzie pracę, ale jeżeli jest to nauczyciel "stary" i na dodatek "drogi" (bo jest nauczycielem dyplomowanym) to nikt go nie chce... to jest najbardziej dołujące!

Serwis do nauki online. Możesz zadawać uczniom zadania, oni je rozwiązują w sieci, do ciebie spływają wyniki. Super sprawa - warto spróbować. Wejdź sobie na www.wsipnet.pl. Masz okres testowy, sprawdź i polub :).

Heh :) to co piszesz o MEN ma trochę inne podłoże ale ok. A co chodzi z tym wsipnetem, bo to już ktorys raz mi się o uszy obiło?

Chciałabym zobaczyć te zajęcia sportowe, artystyczne i inne tego typu prowadzone przez internet... ;-)

A żebyście wiedzieli. MEN przygotowuje nowelizacje do ustaw o lekcjach na odległość. Moim zdaniem to pierwszy krok, następne będą szły jeszcze dalej. Może niedługo będzie tak, że uczyć będziemy przez serwisy w stylu wsipnet. Takie czasy.. :)

W ogóle po co szkoła - przecież najtaniej jest, żeby dzieci się nie uczyły...

 

Tylko... Co z nimi zrobią biedni rodzice idąc do pracy?

Tylko w ten sposób obcina się przyszłość wielu młodym ludziom. Nauczycielom pracę. U mnie już się śmieją, że za chwilę lekcje będą przez Internet - bo przecież taniej!

Prosty rachunek ekonomiczny, ciężko jest utrzymywać szkoły z kilkunatoma uczniami.

Wielokrotnie taniej jest dowozić do większej jednostki.

Samorządy mają coraz więcej zadań, a pieniędzy realnie nie przybywa, więc obcinają co się da. 

U nas już dawno wszystkie małe szkoły zlikwidowano. Jakoś trzeba żyć....