Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Matematyka przyszłością!

 

Pierwszy raz w Opolu, w trzech lokalizacjach, po raz 28., z udziałem ponad 700 osób w lutym 2019 r. odbędzie się Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

 

 

 

Krajowa Konferencja SNM odbędzie się pod hasłem: „Matematyka Przyszłością”. Nauczyciele matematyki i edukacji wczesnoszkolnej 8-11 lutego 2019 r. podczas wykładów, warsztatów i dyskusji zastanawiać się będą, czy nauczanie matematyki ma przyszłość, czy jej znajomość może zagwarantować dzieciom i młodzieży lepszy start w dorosłe życie.

Spotkanie to już po raz kolejny będzie okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami różnych poziomów edukacyjnych. Organizator przygotował bogatą ofertę ponad 140 wykładów i warsztatów. Wykład inauguracyjny na temat „Praktyczne aspekty wiedzy na temat działania i rozwoju mózgu w okresie szkolnym” wygłosi dr Marek Kaczmarzyk, pracownik Uniwersytetu Śląskiego. O zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości w nauce geometrii opowie natomiast gość z Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Blancas,profesor na uniwersytecie w Almerii.

 

 

(...)

 

Joanna Świercz

 

Więcej - GN nr 3 (e-wydanie)