PROMOCJA. Książka "Od pyłu do życia"

„Od pyłu do życia” jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak powstał Układ Słoneczny. Książka zabiera czytelników na granice współczesnych badań, angażując się w najnowsze spory i dyskusje.  Narodziny i ewolucja naszego Układu Słonecznego są tajemnicą, która pewnego dnia może dostarczyć odpowiedzi na pytanie o ludzkie pochodzenie.

 

 

 

Ta książka opowiada niezwykłą historię tego, jak ciała niebieskie składające się na układ słoneczny powstały ze wspólnych początków miliardy lat temu i jak naukowcy i filozofowie przez wieki starali się rozwikłać tę tajemnicę, posługując się wskazówkami, które umożliwiły im wywnioskować budowę Układu Słonecznego, jego wiek i prawdopodobny sposób jego powstania.

 

Opierając się na historii astronomii i najnowszych odkryciach w dziedzinie astrofizyki i nauk planetarnych, John Chambers i Jacqueline Mitton oferują najbardziej aktualne i autorytatywne podejście do tematu. Badają, w jaki sposób ewoluujący Wszechświat przygotował scenę do pojawienia się naszego Słońca i jak mglista chmura gazu i pyłu, która towarzyszyła młodej gwieździe, ostatecznie przekształciła się w planety, komety, księżyce i asteroidy, które istnieją dzisiaj. Badają, w jaki sposób każda z planet uzyskała swoje unikalne cechy, dlaczego niektóre są kamieniste, a inne gazowe, i dlaczego jedna planeta w szczególności - nasza Ziemia - zapewniła niemal doskonałą przystań dla pojawienia się życia.

 

„Od pyłu do życia” jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak powstał Układ Słoneczny. Książka zabiera czytelników na granice współczesnych badań, angażując się w najnowsze spory i dyskusje. Ujawnia, w jaki sposób trwające odkrycia odległych planet pozasłonecznych i systemów planetarnych przekształcają nasze zrozumienie zdumiewającej historii naszego własnego Układu Słonecznego i jego możliwego losu.

O autorach:

Jacqueline Mitton jest astronomką, pisarką i popularyzatorką nauki. To autorka i współautorka ponad 20 książek, w tym 2 słowników astronomicznych i 13 książek dla dzieci i młodzieży. Dr John E. Chambers jest astronomem i planetologiem na Wydziale Magnetyzmu Ziemskiego w Instytucie Naukowym w Waszyngtonie.

 

„Od pyłu do życia”, John Chambers, Jacqueline Mitton, format -B5, rodzaj oprawy – miękka, objętość: 340 stron