(9.11) O godzinie 11.11 w szkołach rozlegnie się hymn

 

W ramach akcji MEN "Rekord dla Niepodległej" dziś o godzinie 11.11 uczniowie w 24 tys. szkół w całej Polsce odśpiewają "Mazurka Dąbrowskiego". To główny element zorganizowanych przez MEN obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Minister edukacji Anna Zalewska odśpiewa hymn państwowy wspólnie z uczniami i nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

 

Jak ogłosiło ministerstwo edukacji, celem wspólnej akcji MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" jest wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

 

Do tej pory udział w akcji zapowiedziało ponad 24 tysiące przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych. Najwięcej zgłoszeń spłynęło do organizatorów akcji z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego. Dodatkowo w akcję zaangażowało się 75 szkół polonijnych z całego świata.

 

Ministerstwo edukacji zachęca uczestników akcji do dokumentowania bicia "Rekordu dla Niepodległej" i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na swoich stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem #RekordDlaNiepodległej.

 

"Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń" - podkreślili urzędnicy resortu Anny Zalewskiej.

 

(PS, GN)