(7.11) "Szkolne gry z historią" w ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprasza na konferencję "Szkolne gry z historią" w dniach 22-23 listopada br. Zaproszenie jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problemem nauczania historii w szkołach, konstruowania programów nauczania tego przedmiotu, organizatorów szkolnych wystaw, wyjść do muzeów, apeli

 

Na konferencję mogą się zgłaszać nie tylko nauczyciele historii, ale także edukatorzy, animatorzy kultury, przedstawiciele organizacji rodziców, bez których wsparcia wiele szkolnych przedsięwzięć historycznych nie byłoby możliwych.

 

Konferencja odbędzie się 22-23 listopada br. w siedzibie Zarządu Głównego ZNP na ul. Smulikowskiego 6/8 w Warszawie. Konferencję otworzy Fred van Leeuwen, były wieloletni sekretarz generalny Międzynarodówki Edukacyjnej - Education International, który wygłosi wykład inauguracyjny "25 lekcji o edukacji i demokracji".

 

Podczas pierwszego dnia konferencji zaplanowano panele:
Panel I – Po co jest historia w szkole? Poszukiwanie modelu nauczania historii
Panel II – Wspólna historia, która dzieli
Panel III – Nieobecni, wymazani z historii
Natomiast drugiego dnia:
Panel IV – Wycieczka do muzeum
Panel V – Zabrać historię historykom!

 

Natomiast drugiego dnia (23.11):
Panel IV – Wycieczka do muzeum
Panel V – Zabrać historię historykom!

 

Zgłoszenia w formie kwestionariusza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ należy przesyłać do 15 listopada na adres zow@znp.edu.pl. W temacie e-maila wystarczy wpisać "konferencja historyczna".

 

Więcej na ten temat - TUTAJ

 

(PS, GN)