Nauka liczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta!

„Nauka liczenia”, to książka zawierająca wskazówki dla rodziców i nauczycieli oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczeni. Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na pięć części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, odczytywaniem godziny na zegarze, a także szacowaniem długości.

 

W każdym rozdziale znajdują się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Dodatkowe zabawysprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć i koncentrację.

 

To książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów. Jej autorka Agnieszka Łubkowska od 2006 r. jest licencjonowanym instruktorem metody Davisa z certyfikatem Davis Dyslexia Association International w USA. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korekty dysleksji, nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi, dyskalkulii, dysgrafii metodą Davisa. W czasie zajęć indywidualnych pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym z dysleksją, nadpobudliwością i trudnościami w skupieniu w zakresie metod efektywnego czytania i uczenia się. Jest również trenerem umiejętności poznawczych – prowadzi zajęcia grupowe z zakresu efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci. Od 2010 r. pracuje jako nauczyciel akademicki. Jest członkiem Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii.

 

Zaś Joanna Kłos, ilustratorka,  ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo.

 

 

„Nauka liczenia”, autor: Agnieszka Łubkowska, ilustrator: Joanna Kłos, format: 220 x 200, liczba stron: 144, oprawa: twarda, data premiery: 2018-08-22