PROMOCJA. Też miej kota na punkcie MLEKA !

 Dlaczego niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania nabiału? Mleko, to nie tylko źródło białka, ale też źródło minerałów i witamin, zarówno tych rozpuszczalnych w wodzie, jak i tych rozpuszczalnych w tłuszczach. Posiada ono właściwości regeneracyjne, zawarty w nim wapń (Ca) zapewnia mocne kości. Ponadto doskonale nawadnia, gdyż jest bogate w węglowodany i elektrolity.

 

Działania podejmowane w ramach kampanii promocyjno-edukacyjnej „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka i prowadzonej przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka podkreślają znaczenie wartości odżywczej mleka i produktów mlecznych w diecie dziecka. Rezygnacja z nabiału w jadłospisie ucznia pociąga szereg określonych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo poważnie zostaje zachwiany jego rozwój fizyczny i intelektualny, wskutek deficytu witamin i składników mineralnych, których najlepszym źródłem są produkty mleczne.

„Mamy kota na punkcie mleka” to program kierowany do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych, którego celem jest poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat wartości odżywczych mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci oraz nauka zasad prawidłowego odżywiania. W ramach kampanii organizowany jest szereg innowacyjnych konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla uczniów, klasy, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów, które uatrakcyjnią zajęcia szkolne, zwracając uwagę dzieci oraz pomagając im w szybki sposób przyswoić wiedzę dotyczącą zdrowych nawyków żywieniowych, jednocześnie zapewniając doskonałą zabawę.

 

Rekrutacja do bezpłatnego programu trwa cały 2018 rok. By razem z kotem Mleczysławem kształtować zdrowe nawyki żywieniowe wystarczy dołączyć do programu wypełniając deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl Następnie należy przesłać ją drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać Pocztą Polską  na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

 

Kampania sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

           

 

Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”