(6.09) Centrum Nauki Kopernik zaprasza dziewczyny!

Centrum Nauki Kopernik serdecznie zaprasza nauczyciel(k)i oraz uczennice do udziału w wydarzeniu dla uczennic! 17 września o godzinie 15:00 w Planetarium Centrum Nauki Kopernik odbędzie się druga edycja cyklu spotkań Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO Polska: Galaktyka kobiet, pod hasłem „Kosmiczne dziewczyny, rozwój i kariera w nauce”.
 
 
 Tym razem zaprosiliśmy 6 młodych ekspertek, aby opowiedziały o tym jak zainteresowały się naukami przyrodniczymi i nowymi technologiami.  Rozmowy z nimi mają na celu zainspirować i pomóc młodym dziewczynom w wyborze ścieżki przyszłej kariery.  Na spotkaniu pojawią się także przedstawicielki fundacji wpierających dziewczyny w wyborze studiów w dziedzinie nauk ścisłych.
 
 
Zapraszamy serdecznie do organizowania grup uczennic w Waszych szkołach i zapisywania się na to wydarzenie - zapisy przez formularz rejestracyjny: http://www.kopernik.org.pl/planetarium/esero/galaktyka
 
 
Galaktyka kobiet to okazja poznania interesujących kobiet zaangażowanych w świat nauki i technologii. Kobiet twórczych mających nieszablonowe podejście do pracy. Sprawdzimy, co nas motywuje, jak wyglądają początki, kiedy poszukujemy swojej drogi i dokonujemy wyborów, wreszcie – jak pokierować swoim rozwojem zawodowym. Z naszymi gościnami, będziemy rozmawiać o tym, jak zrealizować marzenia o studiach na prestiżowej uczelni w Stanach Zjednoczonych, o światłowodach i ich różnorodnym zastosowaniu, o satelitarnych obserwacjach lasów, o programowaniu, o technologiach w leczeniu guza mózgu czy o obserwacjach gazu w odległych galaktykach.
 
Spotkanie dedykowane jest w szczególności uczennicom liceum, technikum, maturzystkom.