(7.08) ZNP: Premier wybiera sobie partnerów społecznych

 

W relacjach ze związkami zawodowymi premier Mateusz Morawiecki preferuje organizacje związkowe popierające jego rząd - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego

 

Premier Mateusz Morawiecki ma się dziś spotkać w Gdańsku z przedstawicielami NSZZ "Solidarność". Jak poinformowała "Solidarność", spotkanie odbywa się na zaproszenie przewodniczącego Piotra Dudy i odbędzie się "za zamkniętymi drzwiami". Jego uczestnicy mają "porozmawiać o problemach, które nurtują związek".

 

Z tej okazji prezes ZNP Sławomir Broniarz przypomniał, że "ZNP od grudnia 2017 roku stara się o spotkanie z szefem rządu". "Jednak od ośmiu miesięcy premier Morawiecki nie znalazł czasu na rozmowę z nauczycielami zrzeszonymi w ZNP, choć to właśnie jego rząd wprowadza ogromne zmiany w systemie edukacji, podstawach programowych oraz w statucie zawodowym nauczycieli" - czytamy w oświadczeniu prezesa Związku.
 

 

"W ostatnich miesiącach wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na negatywne konsekwencje nieprzygotowanej reformy edukacji oraz na zagrożenia wynikające ze zmian autorstwa Anny Zalewskiej. W marcu br. wystąpiliśmy do premiera z wnioskiem o odwołanie Anny Zalewskiej z funkcji Ministra Edukacji Narodowej" - przypomniał Sławomir Broniarz.

 

W jego opinii, "w relacjach ze związkami zawodowymi premier Mateusz Morawiecki preferuje organizacje związkowe popierające jego rząd. Naszym zdaniem, jest to złamanie zasady równego traktowania partnerów społecznych".

 

(PS, GN)