Wielka nowelizacja. Za obiad w szkole uczeń zapłaci więcej?

 

Wyszło jak zwykle

Duża część MEN-owskiego pakietu poprawek do ustawy – Prawo oświatowe jest niezgodna z konstytucją uważają rządowi prawnicy. Koledzy Anny Zalewskiej z rządu ostrzegają natomiast przed niektórymi pomysłami minister

 

 

Obszerny, bo 176-stronnicowy, projekt nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe oraz wielu innych ustaw to najnowsza inicjatywa ministerstwa edukacji*. Lwia część projektu dotyczy zmian w szkolnictwie zawodowym (a właściwie branżowym), ale przy okazji Anna Zalewska postanowiła zająć się szeregiem innych kwestii – od przepisów w sprawie oceny pracy nauczycieli, które nie weszły jeszcze w życie, po sprawę obiadów dla uczniów (więcej propozycji Zalewskiej opisujemy na s. 5). Do MEN-owskiego projektu odnieśli się już inni ministrowie z rządu Mateusza Morawieckiego w trakcie międzyresortowych uzgodnień. Ich uwagi nie są dla Anny Zalewskiej przyjemną lekturą.

Najważniejszy problem? Duża część projektu może być niezgodna z konstytucją. O czym ostrzegło Annę Zalewską Rządowe Centrum Legislacji. Skąd ten zarzut?

 

 

(...)

 

Piotr Skura

 

Więcej -  GN nr 31-32 (e-wydanie)