awans od 1 września 2018

Witam

Nowe przepisy dotyczące awansu obowiązują od 1 września 2018. Moja roczna przerwa kończy się w lipcu 2018, ponieważ w lipcu 2017 otrzymałam akt nadania na nauczyciela mianowanego. Czy jeżeli złożę wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela dyplomowanego do 31 sierpnia 2018, to będę mogła rozpocząć ten staz 1 września 2018, czy już podlegam pod nowe przepisy?

Pozdrawiam

Niestety, na mocy przepisów przejściowych tylko kontraktowi mogli w tym rozku rozpocząć staż na mianowanego po przepracowaniu w szkole 2 lat. To dyrektor nie ma racji i staż rozpoczęty w ten sposób nie jest ważny. 

Beato chyba nie masz racji. Koleżanka zrobiła awans na mianowanego w sierpnoiu 2017 roku. 1 września 2018 r. dyrekcja powiedziała że może rozpocząć staż na dyplomowanego. 

Nauczycieli, którzy rozpoczną staż od 1 września 2018 obowiązuje rozporządzenie z 26 lipca 2018. 

Rozpoczynam awans na nauczyciela dyplomowanego 1.09.2018 Od mianowania minęło "z górką" wystarczająco dużo czasu. Jaki plan rozwoju przedstawić? Wg. wymagań z rozporządzenia z 26.07.2018 czy jeszcze z 2013? To w końcu jest projekt, czy weszło w życie z dniem 1 września 2018? 

Witam, mam też ten problem

Nowe przepisy dotyczące awansu obowiązują od 1 września 2018. Moja roczna przerwa kończy się 29 sierpnia 2018, ponieważ w 29 sierpnia 2017 otrzymałam akt nadania na nauczyciela mianowanego. W dniu 30 sierpnia 2018 złożyłam wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela dyplomowanego.

Czy mogę rozpocząć ten staz 1 września 2018 ?

Pozdrawiam

Niestety tylko nauczyciele kontraktowi wyjątkowo w tym roku mogą rozpocząć staż na starych zasadach

Witam, też jestem w tej sytuacji, że mam 1 rok przerwy od nadania stopnia nauczyciela mianowanego i już sama nie wiem czy mogę rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego z dniem 1 września 2018 czy nie? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji, żeby nie czekać kolejnych trzech lat?

Niestety, nie:(

Niestety, nie:(

Czy to sprostowanie znaczy, że nie mogę rozpocząc stażu 1 września 2018 na nauczyciela dyplomowanego mimo, że mam przepracowany wymagany rok od nadania poprzedniego awansu?

 

Muszę sprostować: wyjątkowo nauczyciel kontraktowy może rozpocząć z 1 września staż mając wymagany przepracowany okres 2 lat

Muszę sprostować: wyjątkowo nauczyciel kontraktowy może rozpocząć z 1 września staż mając wymagany przepracowany okres 2 lat

Witam

Czyli rozumię z tego, że mogę rozpocząć staż 1 września 2018, ponieważ do tego czasu mam przepracowany rok wymagany w dotychczasowych przepisach. Natomiast w Dzienniku Ustaw (art. 130) jest zapis, który mówi, ze nauczyciel kontraktowy bedzie mógł w roku szkolnym 2018/19 rozpoząć staż jeżeli będzie miał przepracowane dwa lata od nadania poprzedniego stapnia awansu. Nie ma takiego zapisu o nauczycielu mianowanym. Czy mimo tego mogę złozyć wniosek i rozpocząć staż na dyplomowanego 1 września 2018?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam serdecznie

Staż oczywiście może Pani rozpocząć. Wniosek należy złożyć nie później niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć w danym roku szkolnym. Staż będzie Pani realizowała na nowych zasadach. Przypominam, ze awansowe rozporządzenie nadal jest w fazie projektu.

Witam,

Z dniem 1 września 2018r. chciałabym rozpocząc staż na nauczyciela dyplomowanego. W lipcu minie 4 lata od uzyskania przeze mnie poprzedniego stopnia awansu. Czy wniosek o rozpoczęcie stażu mogę złożyc jeszcze w sierpniu, czy najwcześniej 1 września? Do tej pory myślałam, że najwcześniej we wrześniu...

Jeśli udałoby mi się rozpocząc staż 1 września, czy byłoby to na "starych" warunkach czy już na warunkach rozporządzenia wchodzącego 1 wrześni

Jeżeli nauczyciel w dniu 1 września 2018 r. będzie miał wymagany dotychczasowymi przepisami przepracowany okres od uzyskania poprzedniego stopnia awansu – rozpoczyna staż na mocy dotychczasowych przepisów