awans od 1 września 2018

Witam

Nowe przepisy dotyczące awansu obowiązują od 1 września 2018. Moja roczna przerwa kończy się w lipcu 2018, ponieważ w lipcu 2017 otrzymałam akt nadania na nauczyciela mianowanego. Czy jeżeli złożę wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela dyplomowanego do 31 sierpnia 2018, to będę mogła rozpocząć ten staz 1 września 2018, czy już podlegam pod nowe przepisy?

Pozdrawiam

Niestety, nie:(

Niestety, nie:(

Czy to sprostowanie znaczy, że nie mogę rozpocząc stażu 1 września 2018 na nauczyciela dyplomowanego mimo, że mam przepracowany wymagany rok od nadania poprzedniego awansu?

 

Muszę sprostować: wyjątkowo nauczyciel kontraktowy może rozpocząć z 1 września staż mając wymagany przepracowany okres 2 lat

Muszę sprostować: wyjątkowo nauczyciel kontraktowy może rozpocząć z 1 września staż mając wymagany przepracowany okres 2 lat

Witam

Czyli rozumię z tego, że mogę rozpocząć staż 1 września 2018, ponieważ do tego czasu mam przepracowany rok wymagany w dotychczasowych przepisach. Natomiast w Dzienniku Ustaw (art. 130) jest zapis, który mówi, ze nauczyciel kontraktowy bedzie mógł w roku szkolnym 2018/19 rozpoząć staż jeżeli będzie miał przepracowane dwa lata od nadania poprzedniego stapnia awansu. Nie ma takiego zapisu o nauczycielu mianowanym. Czy mimo tego mogę złozyć wniosek i rozpocząć staż na dyplomowanego 1 września 2018?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam serdecznie

Staż oczywiście może Pani rozpocząć. Wniosek należy złożyć nie później niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć w danym roku szkolnym. Staż będzie Pani realizowała na nowych zasadach. Przypominam, ze awansowe rozporządzenie nadal jest w fazie projektu.

Witam,

Z dniem 1 września 2018r. chciałabym rozpocząc staż na nauczyciela dyplomowanego. W lipcu minie 4 lata od uzyskania przeze mnie poprzedniego stopnia awansu. Czy wniosek o rozpoczęcie stażu mogę złożyc jeszcze w sierpniu, czy najwcześniej 1 września? Do tej pory myślałam, że najwcześniej we wrześniu...

Jeśli udałoby mi się rozpocząc staż 1 września, czy byłoby to na "starych" warunkach czy już na warunkach rozporządzenia wchodzącego 1 wrześni

Jeżeli nauczyciel w dniu 1 września 2018 r. będzie miał wymagany dotychczasowymi przepisami przepracowany okres od uzyskania poprzedniego stopnia awansu – rozpoczyna staż na mocy dotychczasowych przepisów