(30.05) Lekcja z SITA – znamy zwycięzcę!

Głos Nauczycielski oraz firma SITA już po raz 7. rozstrzygnęli wspólnie konkurs „lekcja z SITA”. Zwycięska szkoła w nagrodę otrzyma komplet urządzeń SITA wraz z kursami językowymi. A nauczyciele – także ci ze szkół, które zdobyły II i III miejsca – wezmą udział w dwuetapowym szkoleniu.

 

 

Decyzją jury I miejsce zostało przyznane - Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach. II miejsce - Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Jerutach, III miejsce - Szkole Podstawowej im. H. Napiórkowskiego w Rogowie.

 

Podstawą wyłonienia laureatów była ocena przygotowanego przez szkoły "Projektu organizacji zajęć metodą SITA.

 

Placówki te zostały wybrane z grona 10, które przeszły do II etapu konkursu. Poza nagrodzonymi były to:

>> Publiczna Szkoła Podstawowa im. W.B. Jastrzębowskiego w Nowej Osuchowej

>> Szkoła Podstawowa nr 9 im. J. Piłsudskiego w Elblągu

>> Publiczne Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Łubianie

>> Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. St. Wyszyńskiego w Dybkach

>> Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu

>> I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Szubinie

>> Szkoła Podstawowa nr 48 im. Gen. J. Hallera w Gdańsku.

 

Wcześniej chętni, którzy chcieli wziąć udział w konkursie „Lekcja z SITA” mierzyli się z odpowiedzią na pytanie: "Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych?". 

 

 Według regulaminu zwycięzca jest tylko jeden i to jemu przypadnie główna nagroda – zestaw urządzeń SITA wraz z materiałami do nauki języka i kursami dla nauczycieli. Zgodnie z regulaminem jury przyznało także wyróżnienia ( II i III miejsce) w postaci dwuetapowego szkolenia nauczycieli. 

 

Tegoroczna edycja "Lekcji z SITA" to była już siódma odsłona konkursu organizowanego przez Głos Nauczycielski i firmę SITA. Mogły w niej wziąć udział szkoły ponadpodstawowe oraz podstawowe (oferta zajęć dla klas VII i VIII), które chciały wygrać atrakcyjną nagrodę, a także poznać zupełnie nowy sposób na zdobywanie wiedzy. Nie tylko językowej, bo każda kolejna edycja konkursu pokazuje, że szkoły znajdują wiele zastosowań urządzenia SITA. To już nie tylko nauka języków w stanie relaksu, ale także pomoc w pracy pedagoga, który ułatwia uczniom wyciszenie się czy narzędzie wykorzystywane na zajęciach z przyrody, a nawet… WF-u!