Nasz patronat. Największa wystawa o NAPOLEONIE w PKiN w Warszawie!

 

Po raz pierwszy w Polsce w Pałacu Kultury i Nauki
w Warszawie - historia NAPOLEONA BONAPARTE ożyła na nowo! Wszystko dzięki światowej wystawie opowiadającej o życiu i karierze militarnej wybitnego taktyka i stratega, który odmienił dzieje ludzkości.

 

 

Ta wyjątkowa ekspozycja która będzie gościć w PKiN do 30.06 br., jest największą kolekcją autentycznych przedmiotów należących do Napoleona, jakie kiedykolwiek były prezentowane w Polsce. Eksponaty zostały użyczone z obszernych zbiorów Fondation Napoléon oraz Musée de l’Armée Invalides z Paryża. Całość wzbogacona jest o multimedia, co pozwoli zwiedzającym na dokładne poznanie historii kryjącej się za każdym eksponatem. Wystawa jest podróżą w czasie poprzez PIĘĆ ODSŁON TRIUMFU wielkiego BONAPARTE - poznamy go jako żołnierza, generała, konsula, cesarza i finalnie zesłańca.

 

Podróż ta rozpoczyna się wraz z Rewolucją Francuską w 1789, a kończy śmiercią Napoleona. Wielki Bonaparte od ponad 2 wieków jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących bohaterów w historii, i najbardziej znaną postacią historyczną po Chrystusie. Na wystawie nie zabraknie akcentów z historii Polski, łączących Napoleona z Polską i Polakami. Ekspozycja prezentuje ponad 100 wyjątkowych eksponatów z czasów dwóch cesarstw. Unikalne przedmioty należące do Napoleona: rzeczy osobiste, stroje, broń, odznaczenia, meble, dokumenty dotyczące różnych aspektów życia genialnego przywódcy, począwszy od militarnych strategii przez triumfy, aż po życie osobiste.

 

 

Historyczną wystawę NAPOLÉON BONAPARTE miało już szansę zobaczyć setki tysięcy uczniów w różnym wieku na 5 kontynentach. Ekspozycja opowiada w sposób edukacyjny i zrozumiały- również dla młodszych widzów, historię ambitnego wizjonera, bohatera i stratega. Szczególnie w roku 2018- Roku dla Niepodległej, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości (po 123 latach zaborów), warto poświęcić czas na refleksję nad tym, jak różne i często kręte drogi prowadziły naszych przodków do jej odzyskania. Prezentowana wystawa jest doskonałą okazją do zanurzenia w jeden z epizodów tej odysei- w okresie wojen napoleońskich jak i wybitnej postaci Napoleona Bonaparte.

 

SPECJALNA OFERTA DLA SZKÓŁ:

W naszej ofercie dostępne są bilety szkolne dla dzieci i uczniów do lat 19 w cenie 25 zł za sztukę. Oferujemy również bezpłatne bilety dla opiekunów grup min. 10 osobowych (na każde 10 osób w grupie szkolnej przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna). Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji biletów oraz rezerwacji przewodnika (usługa dodatkowa). Rezerwacje są przyjmowane pod adresem mailowym: info@wystawanapoleon.pl oraz numerem telefonu: 510 026 434 (pon.-niedz. w godz. 10:00-15:00), odpowiemy na wszelkie Państwa pytania związane z wystawą NAPOLEON BONAPARTE. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!:)

 

Więcej informacji o wystawie na www.wystawanapoleon.pl

 

Obejrzyj GALERIĘ ZDJĘĆ z wystawy