(8.05) Matura 2018 - czas na język angielski

 

Dziś na maturze króluje język angielski. Do egzaminu na poziomie podstawowym przystąpiło ok. 271 tys. tegorocznych abiturientów - w tym 267 tys. w starej formule egzaminu, a 4 tys. - w nowej

 

Test z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9.00. O godzinie 14.00 absolwenci przystąpią do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Jak wynika z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zrobi tak aż 160 tys. maturzystów, w tym 146 tys. tegorocznych maturzystów (tj. 53,8 proc. zdających).

 

O godzinie 14.00 rozpocznie się też test z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym - taką możliwość wybrało ok. 760 młodych ludzi.

 

Około 272 600 absolwentów liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2017/2018, przystąpi do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych:
język polski – na poziomie podstawowym
matematyka – na poziomie podstawowym
język obcy nowożytny – na poziomie podstawowym
język mniejszości narodowej – na poziomie podstawowym (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej)

 

W części ustnej:
język polski – bez określania poziomu
język obcy nowożytny – bez określania poziomu
język mniejszości narodowej – bez określania poziomu (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej)

 

(PS, GN)