(15.04) Kaczyński: "Wyprawka" 300 zł już w sierpniu. ZNP: A co z nauczycielami?

 

Przed rozpoczęciem roku szkolnego każda rodzina otrzyma 300 zł na dziecko w wieku szkolnym - zapowiedzieli liderzy PiS w ten weekend. Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, pieniądze trafią do rodziców już w sierpniu

 

Projekt ma nosić nazwę "Wyprawka" albo "Dobry start". - Chcemy, by każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawka przed każdym rokiem szkolnym. To będzie kolejny wielki, ważny element naszego programu społecznego. Nie będzie tam żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Rodzice wiedzą zresztą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. Bo my ufamy Polakom, rodzicom. Zrealizujemy to w najbliższych miesiącach - zapowiedział podczas sobotniej Konwencji PiS w Warszawie premier Mateusz Morawiecki

 

Jarosław Kaczyński następnego dnia doprecyzował, że pieniądze zostaną uruchomione już w sieprniu br. - Wyprawka dla wszystkich uczniów - 300 zł od końca sierpnia dla każdego ucznia. To bardzo istotna kwetstia, by rodzice, którzy mają kłopoty z zakupem podręczników mogli czuć się bezpiecznie - stwierdził w niedzielę lider PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Trzciance (woj. wielkopolskie)

 

Na dodatkowe pieniądze będą mogli liczyć starsi uczniowie i studenci. - Kiedy dzieci są większe otrzymają wyprawkę, gdy pójdą do szkoły. Ale jest też młodzież, o którą musimy zadbać. Młodzież powinna mieć szansę na to, by realizować swoje hobby, pasje, marzenia. Wprowadzimy bon, który będzie przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi od 16. do 25. roku życia. Dla tych, którzy nie pracują, ale się uczą - poinformowała wicepremier Beata Szydło podczas sobotniej konwencji.

 

"300 zł na wyprawkę szkolną dla rodzin? A kiedy nauczyciele przestaną finansować ze swojej kieszeni niedoinwestowaną szkołę, w której wszystkiego brakuje? Anna Sosna, Nauczycielka Roku, wydała ponad 4 tysiące złotych na pomoce i materiały do szkoły" - tak najnowszy pomysł PiS skomentował ZNP na swoim profilu facebookowym.

 

(PS, GN)