Konkurs. Do wygrania laptop i tablety dla uczniów i książki dla bibliotek!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym Wydawnictwa Nasza Księgarnia.  Zadanie konkursowe będzie związane z książką „Dzieci z wyspy Saltkråkan” Astrid Lindgren z ilustracjami Ilon Wikland w tłumaczeniu Marii Olszańskiej.

 

 

Do lektury książek Astrid Lindgren nie trzeba specjalnie namawiać. Każdy, kto przeczytał choć jedną, chętnie sięga po następne. Ta najbardziej znana na świecie autorka książek dla dzieci urodziła się w Vimmerby. Tworzenie historii dla najmłodszych czytelników zaczęła w wieku 34 lat, kiedy na prośbę chorej córki wymyśliła postać Pippi Pończoszanki. Tym razem zapraszamy na Saltkråkan.

– Wakacje to wymarzony czas dla wszystkich dzieci. Wyobraź sobie, że niespodziewanie otrzymujesz zaproszenie od rodziny Melkersonów i najbliższe lato spędzasz z bohaterami książki „Dzieci z wyspy Saltkråkan”. Opisz waszą przygodę – proponują uczniom organizatorzy konkursu.

 

Ocenie jury

zostanie poddana oryginalność pracy, pomysłowość oraz wkład twórczy, a także wyobraźnia i biegłość językowa.

Na laureatów literackich zmagań czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Zwycięzca otrzyma

w nagrodę laptopa, a autorzy wyróżnionych prac – tablety. Ponadto Wydawnictwo Nasza Księgarnia nagrodzi biblioteki laureatów pulą książek odpowiednio o wartości 5 tys. i 3 tys. złotych. Pisemne podziękowania otrzymają również nauczyciele i bibliotekarze sprawujący opiekę merytoryczną nad nagrodzonymi uczniami.

 

Konkurs trwa

od 29 marca do 1 października 2018 r. Zapraszamy do udziału, bo oprócz cennych nagród wygrać można chwile z fajną książką. Na wyspie Saltkråkan nie można się nudzić! Przekonuje się o tym rodzina Melkersonów, kie­dy po raz pierwszy przyjeżdża tam na wakacje. Roztargniony ojciec i czwórka zwariowanych dzieciaków nie tylko zyskają wspaniałych przy­jaciół, lecz także przeżyją mnóstwo przygód. Zarówno zabawnych, jak i czasem bardzo nie­bezpiecznych... Ale spryt i poczucie humoru pozwolą im wyjść z każdej opresji bez szwanku. To dowcipna, wzruszająca i pełna ciepła opowieść o pięknej wyspie, serdecznych ludziach i niesfornych zwierzętach.

 

>> Patronat nad konkursem objęli: Magazyn Literacki Książki, Głos Nauczycielski, Życie Szkoły oraz Lustro Biblioteki.

>> Szczegółowe informacje, terminarz, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie: www.konkursbiblioteczny.nk.com.pl

 

 

Dzieci z wyspy Saltkråkan, tytuł oryginalny: Vi på Saltkråkan, autor: Astrid Lindgren, tłumacz: Maria Olszańska, ilustrator: Ilon Wikland, format: 122 x 190, liczba stron: 344