21 kwietnia br. w samo południe manifestacja przed MEN!

Powiedz NIE Zalewskiej

 

Nauczycielu, pracowniku oświaty, jeśli chcesz upomnieć się o wyższe zarobki, lepsze warunki pracy, a także godność swojego zawodu – przyjdź 21 kwietnia br. przed siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej!

 

21 kwietnia o godz. 12 spotkajmy się przed gmachem MEN w al. Szucha w Warszawie – takie wezwanie skierowało Prezydium Zarządu Głównego ZNP do nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi.

– To sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej – wyjaśnił prezes ZNP Sławomir Broniarz. – Spotykamy się w sobotę, ponieważ nauczyciele w tygodniu pracują i nie mają czasu na nic innego. Szczególnie że nie jest to manifestacja warszawska, ale wszystkich nauczycieli z całego kraju. Wiem, że minister edukacji prawdopodobnie nie będzie tego dnia w budynku resortu, ale Anna Zalewska nie spotyka się z nami nawet wtedy, gdy jest w Warszawie. Niestety, ZNP nie należy do organizacji, które szefowa MEN chce traktować w partnerski sposób. Dobiera tylko takich partnerów, takie miejsca i tematy, aby mogła się czuć pewnie i bezpiecznie – dodał.

 

 

(...)

 

Piotr Skura

 

 

Cały tekst - GN nr 14-15 (ewydanie)