Powiat wodzisławski. Po reportażu „Superwizjera” będą warsztaty dla uczniów i nauczycieli

Radykalizm? Nie, dziękuję!

 

Radykalizacja młodzieży: neonazizm, rasizm, neofaszyzm i nacjonalizm – to jeden z tematów konferencji dla nauczycieli inaugurującej w powiecie wodzisławskim program przeciwdziałania skrajnym ideologiom

 

 

Program jest przygotowywany przez starostwo w Wodzisławiu Śląskim i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.– W spotkaniach wezmą udział uczniowie wszystkich szkół średnich powiatu wodzisławskiego. W projekcie będą również uczestniczyć nauczyciele, ponieważ chcemy, aby stali się liderami tych działań w swoich szkołach – mówi Łukasz Dycha z wydziału, promocji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Realizowany w szybkim tempie projekt jest odpowiedzią na zdarzenia, które od kilku tygodni bulwersują opinię publiczną. Dziennikarze programu „Superwizjer” TVN nagrali ukrytą kamerą w lasach pod Wodzisławiem Śląskim uczestników spotkania, którzy obchodzili urodziny Adolfa Hitlera. Były hitlerowskie flagi, nazistowskie mundury, okrzyki „Sieg hail”, ogromna płonąca swastykai przemówienie wychwalające wodza III Rzeszy. Po materiale TVN uczestnikami spotkania zajęli się prokuratorzy i funkcjonariusze ABW.

 

 

 

(...)

 

Katarzyna Piotrowiak

 

Więcej - GN nr 6 (e-wydanie)