(10.11) Dzień Niepodległości z Muzeum Historii Polski

MHP11 listopada Muzeum Historii Polski zaprasza do świętowania Dnia Niepodległości w Warszawie w ramach "Przystanku Niepodległość".  Podczas 12. edycji Muzeum pokaże to, co działo się w 1917 roku na ziemiach polskich. Głównymi atrakcjami są edukacyjne gry miejskie (dla dzieci i dla dorosłych), których tematem przewodnim jest rocznica odzyskania niepodległości oraz Rok Tadeusza Kościuszki.

 
Gra rodzinna pt. "Jutro będzie wolność!" przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia. Uczestnicy przez chwilę poczują atmosferę tamtych listopadowych dni i poznają realia życia mieszkańców miast na rok przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zapoznają się z organizacjami i spotkają postacie, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Miejsce startu gry znajdzie się na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu, a akcja rozgrywać się będzie w Śródmieściu.

 

Dzieci powyżej 6 roku życia wezmą udział w grze pt. "Tadeusz w Warszawie", która pokaże warszawskie wątki życia Tadeusza Kościuszki.  Uczestnicy gry, wraz z bohaterem, na chwilę staną się kadetami Szkoły Rycerskiej, a później będą odkrywać tajemnice Warszawy czasów stanisławowskich. Udział w grze pozwoli także na poznanie podstawowych faktów  z życia Naczelnika. Na mecie najmłodsi na chwilę przeniosą się do 1917 roku, by sprawdzić jak obchodzono setną rocznicę śmierci  Kościuszki.
 

Muzeum zachęca także do zwiedzania wystawy plenerowej pt. "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei", którą można obejrzeć przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4). W punkcie informacyjnym Przystanku Niepodległość na Skwerze Hoovera dostępne będą specjalne materiały edukacyjne poświęcone postaci Naczelnika.

 
"Przystankowi Niepodległość" towarzyszyć będzie okolicznościowa "Jednodniówka" − stylizowana gazeta.

 

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach "Przystanku Niepodległość" są bezpłatne.

 

Miejsce wydarzenia:

>> Skwer Hoovera - start gry "Jutro będzie wolność!" oraz punkt informacyjny

>> Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) - start gry "Tadeusz w Warszawie"

>> Plac Powstańców Warszawy 4 - wystawa plenerowa "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei".

 

(DK, GN)

 
 

Więcej informacji:

http://muzhp.pl/pl/c/1913/swietuj-dzien-niepodleglosci-z-muzeum-historii...

 

jj