(8.11) OPZZ: Święto Niepodległości bez nacjonalizmu

OPZZNie zgadzamy się na nacjonalizm, rasizm, ksenofobię. Opowiadamy się za pluralistycznym, otwartym społeczeństwem, w którym nikt ze względu na pochodzenie, kolor skóry, płeć czy orientację seksualną nie jest dyskryminowany - czytamy w komunikacie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

 

OPZZ ocenia, że Polska jest krajem, w którym utrzymuje się olbrzymia skala wykluczenia społecznego, a zarazem rośnie siła nacjonalistycznej, rasistowskiej prawicy, niestety coraz częściej wspieranej przez władze publiczne. "OPZZ jest postępową centralą związkową, która nie godzi się na jakąkolwiek formę dyskryminacji w przestrzeni publicznej. Wszak związki zawodowe są między innymi od tego, aby bronić ludzi dyskryminowanych, wykluczonych, prześladowanych" - deklaruje centrala.

 

Dlatego Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zachęca do udziału w demonstracji "Za wolność waszą i naszą. Historia dzieje się dziś", która rozpocznie się 11 listopada o godz. 14 przed Politechniką Warszawską. "Zapraszamy do udziału wszystkich związkowców zrzeszonych w OPZZ, ale też członków innych związków zawodowych. Jako ruch związkowy wyraźmy nasz sprzeciw wobec faszyzującej prawicy. Razem zatrzymajmy brunatną falę! Wspólnie brońmy praw pracowniczych i obywatelskich!" - napisał Piotr Szumlewicz z biura prasowego OPZZ.

(DK, GN)