Program GIODO. Chroń dane osobowe i ucz o tym

Jak w ruchu drogowym

 

Aby przekonać uczniów do potrzeby chronienia danych, samemu trzeba być przekonanym. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zainaugurował właśnie VIII edycję programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

 

 

W tym roku szkolnym zgłosiła się do niego rekordowa liczba, aż 340 placówek edukacyjnych. 26 października br. na zorganizowanej przez GIODO szkoleniowej konferencji trzeba było dostawiać krzesła, tylu było chętnych.

Inaugurując dwudniową konferencję, dr Edyta Bielak-Jomma, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, przypominała, że choć dzieci i młodzież w świecie cyfrowym poruszają się jak ryby w wodzie, to jednak brakuje im wiedzy na temat praw i obowiązków związanych z ochroną danych.

Stąd projekt „Twoje dane – Twoja sprawa”, którego celem jest przekazywanie nauczycielom, a za ich pośrednictwem uczniom, wiedzy na temat ochrony danych oraz kształtowanie właściwych nawyków i zachowań. Specjalnie przeszkoleni nauczyciele, specjaliści różnych przedmiotów, ze szkół biorących udział w projekcie

 

mówią o tym podczas lekcji

oraz organizując gry, happeningi, pogadanki czy informacyjne akcje społeczne.

 

 

(...)

 

Halina Drachal

 

Cały tekst - na łamach Głosu (nr 45, e-wydanie)