(18.10) VI edycja Gdynia E(x)plory Week

GEWDziś w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczęła się VI edycja święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. W programie finał największego w Polsce Konkursu Naukowego E(x)plory wspierającego młodych naukowców, otwarte wydarzenia dla szkół i rodzin oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem innowacyjnych start-upów. Wydarzenie potrwa do 21 października.

 

Gdynia E(x)plory Week to trzy wydarzenia: Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, Festiwal Nauki i TechnologiiE(x)plory oraz VI Kongres E(x)plory Innowacje.

 

GEW3

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory

Finał największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego zaprezentowanych zostanie 35 projektów naukowych wybranych spośród 160 z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z 20 uznanych ekspertów i autorytetów naukowych. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe, programy mentorskie oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży. Laureatów tegorocznego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory poznamy 20 października.

 

Festiwal Nauki i TechnologiiE(x)plory

W ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory odbywać się będą liczne wykłady, warsztaty i pokazy naukowe. Do uczestnictwa zapraszamy młodzież szkolną, a w sobotą 21 października wszystkich miłośników naukowych odkryć i technologicznych ciekawostek. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Festiwalu są: trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz, a także dr Tomasz Rożek – fizyk, dziennikarz i popularyzator nauki. W dniach 20 i 21 października odbędą się również prezentacje najlepszych projektów konkursu Intel Make Tomorrow, a w sobotę zapraszamy na Strefę Makers - specjalnie wyznaczoną przestrzeń na warsztaty i wspólne działanie dla osób tworzących na zasadach Do It Yourself.  

 

VI Kongres E(x)plory Innowacje

Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu jest "Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia polskie i nie tylko". Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali autorzy innowacji, startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy, którzy odpowiedzą na pytania: Czy Polska oferuje szerokie wsparcie? Czy też zmuszeni są go szukać poza granicami? Uczestnicy Kongresu porozmawiają o akceleracji w kontekście międzynarodowym.

 

Na otwarciu Kongresu został zainaugurowany także "Dobry Pomysł" – rządowy program wsparcia dla indywidualnych innowatorów, który odpowiada na potrzeby osób będących twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mających ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują wsparcia do ich dalszego rozwoju. Program przekazuje dostęp do wiedzy i usług pomocnych w weryfikacji pomysłu pod kątem jego rynkowej oraz komercyjnej przydatności. Dziś uruchomiony został nabór wniosków do programu.

 

GEW1

Gościem specjalnym VI Kongresu Innowacje jest 20-letni innowator - Mateusz Mach, twórca pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych - Five App. Kongres potrwa do 19 października. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.kongres.explory.pl

 

(DK, GN, materiały prasowe)

 

W pigułce

Gdynia E(x)plory Week, 18-21 października 2017, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Pełny program dostępny jest na www.explory.pl.

 

O GEW

Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 6 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Patronat medialny nad GEW sprawuje m.in. Głos Nauczycielski.

 

Czytaj też:

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory 2018.