(12.10) Prezes ZNP: W tym roku Dzień Edukacji Narodowej mniej radosny

 

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej będzie innym świętem niż dotychczas: mniej radosnym z powodu negatywnych konsekwencji reformy edukacji - napisał prezes ZNP Sławomir Broniarz w liście z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Jego zdaniem, powodów do świętowania nie bedą mieli zwłaszcza ci, którzy utracili pracę w efekcie zmian w systemie oświaty, pracujący w niepełnym wymiarze oraz ci, którzy muszą uczyć w kilku szkołach. "Pamiętajmy o problemach wywołanych nieprzemyślaną reformą tym bardziej, że to dopiero początek zmian" - podkreślił Słaromir Broniarz.

 

"14 października życzę wszystkim Kolegom i Koleżankom przede wszystkim wytrwałości, niezależności i satysfakcji z wykonywanej pracy. Związek Nauczycielstwa Polskiego zawsze przeciwstawiał się próbom obniżenia przez rządzących rangi zawodu nauczyciela oraz pozbawienia nauczycieli autonomii i poczucia bezpieczeństwa w naszym zawodzie. Dziękuję wszystkim Nauczycielkom i Nauczycielom za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, które najczęściej jest czymś więcej niż pracą – jest życiową pasją i powołaniem. Dziękuję Pracownikom Szkolnej Administracji i Obsługi za pracę na rzecz młodych ludzi i całej szkolnej społeczności" - czytamy w liście.

 

Prezes ZNP podziękował też przedstawicielom organizacji pozarządowych i instytucji, współpracujących ze szkołami i przedszkolami "za kształtowanie postaw obywatelskich i wpajanie młodym ludziom ponadczasowych wartości".

 

"Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!"

 

(PS, GN)