OGŁOSZENIE. Nadciąga rewolucja w nauczaniu

Nauka poprzez zabawę? Konkursy przedmiotowe w nowej, interaktywnej odsłonie? Czy to możliwe? TAK! Poznajcie Mogalo i ich pomysł na edukację przyszłości. Konkursy Maks Matematyczny, Understand, Rozumiem i Verstehen to niesamowita intelektualna rozrywka z wykorzystaniem informatycznych technologii.

 

 

Nowością na polskim rynku edukacyjnym są interaktywne konkursy przedmiotowe przeprowadzane w szkołach. Od 2014 roku organizuje je polska platforma edukacyjna mogalo.pl. Dzięki atrakcyjnej, nowoczesnej formie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Zwłaszcza, mający postać gry komputerowej, konkurs Maks Matematyczny, ale także konkursy Understand, Rozumiem i Verstehen adresowane do humanistów. Założyciele Mogalo skupiają specjalistów z różnych dziedzin nauki, aby zapewnić najwyższy poziom i atrakcyjność zadań.

 

Dowodem na to, że im się to udaje są pozytywne komentarze nauczycieli i uczniów:

 „Chciałabym ogromnie podziękować za tak wspaniałe rozbudzanie chęci do poznawania nowych wiadomości z matematyki.”

 

„Uczniowie po konkursie byli zachwyceni, wyszli z sali informatycznej uśmiechnięci od ucha do ucha.”

 

„My również dziękujemy bardzo za zorganizowanie konkursu. Uczniowie świetnie się bawili, a ja jako nauczyciel jestem pod wrażeniem organizacji – zarówno sprawnie i bez zarzutu działającego oprogramowania, jak i błyskawicznych i konkretnych odpowiedzi mailowych na nasze pytania.”

 

„Konkurs przebiegł sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Bardzo fajny pomysł!”

 

„W tym roku wystartowaliśmy „na próbę”, w przyszłej edycji zgłosimy znacznie więcej uczniów.”

 

 

W czym tkwi sekret popularności konkursów organizowanych przez Mogalo? Zdaniem uczniów i nauczycieli, w wykorzystaniu w ich tworzeniu nowoczesnych technologii. Okazuje się, że dzięki interaktywnej edukacji poprawia się skuteczność nauczania, a uczniowie odczuwają większą satysfakcję i motywację. Interaktywna edukacja to edukacja przyszłości. Jest odpowiedzią na zmiany zachodzące w świecie. Może dlatego już 2000 szkół i 20 000 uczniów wzięło udział w konkursach Maks Matematyczny, Understand, Rozumiem i Verstehen?

 

Co najważniejsze, żeby wziąć udział w konkursach Mogalo wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu i – w przypadku konkursów językowych – słuchawki. Dzięki temu szkoła może zgłosić nawet jednego ucznia.

Małą próbkę tego, co oferuje nam Mogalo znajdziecie na stronie z zadaniami. Gra on-line Podziel to w wyjątkowo atrakcyjny sposób uczy dzieci i dorosłych dzielenia oraz cech podzielności. Można za jej pomocą zorganizować w klasie zawody na osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Mogalo to gratka dla matematyków, humanistów i zainteresowanych językami obcymi. Testy językowe udostępnione są w quizach.

 

Zabawa i radość dzieci gwarantowana!

 

Konkursy organizowane przez Mogalo są atrakcyjne również w kontekście rywalizacji i niesamowitych nagród. W roku szkolnym 2016/2017 rozdano pulę nagród o wartości około 100 000 złotych! W październiku 2017 Mogalo organizuje IV edycję, jednego z najbardziej lubianych konkursów – Maksa Matematycznego, opartego oczywiście o interaktywne zadania. Zachęcamy do zapisów na stronie organizatora. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie mogalo.pl

 

Dołączcie do gry i interaktywnej społeczności Mogalo!