Podwyżka płac

Witam
Czy ktoś z ZG ZNP może nam tu prosto i konkretnie wyjaśnić, co ZG zrobił i robi w celu doprowadzenia do podwyżki płac dla nauczycieli, czyli w jednym z dwóch podstawowych zadań ZNP? Drugim jest obrona praw pracowniczych zapisanych w KN. Przypominam, że nasze płace są zamrożone już od 7 lat, groszowej, poniżającej nas "podwyżki" od stycznia 2017 nie biorę pod uwagę. 
W tym samym czasie płace w resortach siłowych, mundurowych zostały podniesione o kilkaset złotych, nie mówiąc o innych przywilejach. Średnia płaca w kraju jest wyższa od średniej płacy nauczyciela dyplomowanego z wieloletnim stażem pracy!
"Państwo policyjne to państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela" - cytat z Lenina. Czy tak ma być w Polsce w 2017 roku?
Czekamy, ja i członkowie ZNP z mojej szkoły na informacje w ww. temacie, a myślę, że czeka na nie znakomita większość nauczycieli.
I tak przy okazji, uważam, że ZG ZNP powinien natychmiast zmienić swoją politykę informacyjną. Na stronie głównej ZNP zero informacji na poruszony przeze mnie temat, to samo w Głosie. Sprawa podwyżek płac powinna być w tych miejscach obecna STALE + informacje, wywiady członków ZG, Prezesa w ogólnopolskiej prasie, radiu i tv. Bez takiej akcji informacyjnej, jaka była przeprowadzona np. w związku z likwidacją gimnazjów, rząd nie zrobi absolutnie nic, żeby nam podnieść płace do przyzwoitego poziomu. Taką akcję trzeba było prowadzić od powstania nowego rządu. Myślę, że ZG dysponuje odpowiednimi środkami pochodzącymi z naszych składek, żeby sfinansować jej koszty.  Jeżeli negocjatorzy ZG nie są w stanie w sprawie podwyżek płac niczego osiągnąć, należy ich zmienić na innych, bardziej skutecznych. 
Pozdrawiam
MS

Głos NAUCZYCIELA w Gazecie Prawnej, nie redaktora 

Dobrze zarabiający Nauczyciel(2017-08-11 12:54)Zgłoś naruszenie7616

Najwyższa pora pogodzić się z reformą oświaty panie Broniarz i rozpocząć rozmowy jak najszybsze w sprawie powiązanie wynagrodzeń Nauczycieli ze średnią krajową ,bo sytuacja materialna staje się coraz bardziej zła dla Nauczycieli.Te wszystkie protesty to miały sens ,ale o tej porze w zeszłym roku.Suwerenem jest naród ,który w wyborach wybrał PiS ,a nie ZNP.Związki Zawodowe nade wszystko powinny dbać o sytuację bytową ich członków i pora się pogodzić ze zmianami i przestać wreszcie wspierać różnego typu zadymiarzy ,którym los szkoły jest obojętny,zapraszają ZNP jak mają swój wąsko polityczny interes,a tak to głęboko mają to wszystko gdzieś.

Proszę śledzić aktualności na stronach GN i ZNP oraz na profilach Głosu i Związku na FB, a będzie Pan wiedział, co ZNP robi w sprawach płac. A przede wszystkim proszę czytać Głos Nauczycielski. W największym skrócie: co zrobił Związek? Zrobił strajk 31 marca br. - jedno z żądań to podwyżka o 10 proc. Wniósł do Sejmu - jako inicjatywę obywatelską - projekt ustawy o nowym systemie wynagradzania nauczycieli, gwarantującym wypłacanie wynagrodzeń nauczycieli z budżetu państwa. Zdołał obronić obecne zasady wynagradzania przed cięciami proponowanymi przez MEN. To tylko niektóre z działań Związku...