OGŁOSZENIE. Trwa nabór szkół do projektu "Mamy kota na punkcie mleka"

Na stronie internetowej są ciekawostki o mleku, edukacyjne gry i cykliczne konkursy. Można przygotować swój własny komiks czy zrobić memy! A do tego materiały edukacyjne i gadżety. To oferta dla szkół, które przystąpią do projektu "Mamy kota na punkcie mleka". Ale, uwaga, liczba pakietów edukacyjnych jest ograniczona!

 

 

Głównym celem projektu „Mamy kota na punkcie mleka” jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Dzięki ciekawej formie inicjatorzy projektu przedstawiają korzyści z wprowadzenia do codziennej diety mleka i jego przetworów.

 

Nie od dziś wiadomo, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….” dlatego też poprzez projekt „Mamy kota na punkcie mleka” chcemy dotrzeć do dzieci, które, dzięki zabawie naucza się o walorach mleka i jego przetworach przenosząc w ten sposób zdrowe nawyki żywieniowe na swoich rodziców i otoczenie. Strategia działań opiera się więc na odpowiednim połączeniu i zrównoważeniu w programie wartości edukacyjnej i rozrywkowej, wpływając tym na wybory i postawy dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 

Na stronie www.kochammleko.pl znajduje się kompendium wiedzy na temat mleka i przetworów mlecznych oraz informacje, dotyczące zawartości czy przetwarzania mleka. W zakładce Mruczek Samouczek – znajdziecie wszystkie ciekawostki o mleku! Są także edukacyjne gry. Można nawet przygotować swój własny komiks czy zrobić memy! Cyklicznie organizowane są również konkursy!

 

 

W ramach kampanii przewidziane są:

- materiały edukacyjne

- konkursy

- spotkania z bohaterem

- gadżety programu.

 

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, głównie tych najmłodszych, z nauczania wczesnoszkolnego.

 

Jak do niego dołączyć?

To proste! Wypełnij deklarację rejestracyjną i odeślij ją na adres promocja@izbamleka.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

 Polska Izba Mleka

ul. Mickiewicza 7 lok. 23

15-213 Białystok

 

 Liczba materiałów edukacyjnych jest ograniczona. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

 

 

 

 

Organizatorzy:

 

 

„Mamy kota na punkcie mleka” to projekt Sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.