REKLAMA. ZdobywcyWiedzy.pl Sprawdziliśmy i nie żałujemy!

Żyjemy bez wątpienia w “ciekawych czasach”, pełnych dynamicznych przemian i ciągłego rozwoju technologicznego. Nic zatem dziwnego w tym, że nowe rozwiązania przyjmują się na wszystkich polach naszego codziennego życia.

 

Nie inaczej jest z edukacją, w której coraz większe znaczenie ma wykorzystywanie narzędzi multimedialnych, cyfrowych oraz interaktywnych. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować produkt, który doskonale wpisuje się w nowe trendy, czyli platformę edukacyjną ZdobywcyWiedzy.pl. Co najlepsze, teraz każda szkoła może skorzystać z materiału z darmo do końca semestru!

 

Platforma jest materiałem przeznaczonym dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej i jest czymś w rodzaju wirtualnego zestawu ok 10 000 interakcji w obrębie zadań i gier edukacyjnych. Treść ćwiczeń jest zgodna z wytycznymi MEN i pokrywa zakres czterech modułów edukacyjnych: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz języka angielskiego. Trzeba przyznać, że platforma pod względem wizualnym została odpowiednio dostosowana do swojego docelowego odbiorcy: całość należy pochwalić za kolorową, atrakcyjną szatę graficzną i duże zróżnicowanie quizów (wykreślanki, krzyżówki, uzupełnianki, przeciągnij i upuść, puzzle, ćwiczenia wielokrotnego wyboru), przez co młodzi uczniowie mogą z przyjemnością spędzać czas przy nauce.

 

ZdobywcyWiedzy.pl znajdują zastosowanie zarówno w szkole, jak i w domu. W zależności od potrzeb, użytkownicy mogą zdecydować, w jakiej formie skorzystać z zasobów platformy.

 

Konto dyrektorskie pozwala na organizację zadań na płaszczyźnie całej szkoły. Konto nauczycielskie/rodzicielskie daje pieczę nad zajęciami w klasie lub w domu. Z konta uczniowskiego korzystają już bezpośrednio dzieci. Nauczyciel lub rodzic może w pełni indywidualizować tok nauczania dziecka poprzez zadawanie mu prac domowych oraz selekcję zestawu zadań. 

Platformę wyróżnia jeszcze jeden istotny element, którym jest wykorzystanie elementów grywalizacji w rozwiązywaniu zadań. Uczniowie za wykonane zadania są nagradzani punktami w postaci diamentów, a ich wyniki i odznaki są zebrane w rankingach. Co więcej, młodzi uczniowie mogą porównywać swoje wyniki, przez co atmosfera zdrowej rywalizacji dodatkowo motywuje ich do poszerzania wiedzy.

 

Gdy zapytaliśmy autorów ZdobywcówWiedzy.pl o plany na przyszłość, opowiedzieli, że cały czas rozwijają swój produkt. W najbliższej przyszłości przygotowują rozszerzenie platformy w kontekście nadchodzącej reformy edukacyjnej, dzięki której znajdzie się na niej materiał przeznaczony dla klasy czwartej, a w perspektywie dalszej - kolejne moduły edukacji.

 

Na początku lutego platforma edukacyjna wystartowała ze specjalnym programem ZdobywcyWiedzy.pl w Twojej szkole, dzięki któremu każda szkoła podstawowa ma możliwość skorzystania z produktu bezpłatnie do końca bieżącego semestru. W tym celu wystarczy tylko zajrzeć na stronę internetową:

 https://blog.zdobywcywiedzy.pl/zglos-sie-programu/

 i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w programie umożliwia korzystanie z kont nauczycielskich oraz wykorzystanie wszystkich zadań w trakcie lekcji przy pomocy tablicy interaktywnej.

  

Wersja prezentacyjna, udostępniona w ramach programu, jest bezpłatna i przeznaczona wyłącznie do użytku przez nauczyciela w szkole. W celu zakupu kont uczniowskich należy skontaktować się z działem sprzedaży pod adresem mailowym mateusz@zdobywcywiedzy.info.

Rozszerzają one funkcjonalność produktu o grywalizację, możliwość zbierania diamentów, moduł zadawania prac domowych, szczegółowe raporty i statystyki aktywności dziecka oraz widoczność w rankingach.

 

W naszej opinii - na pewno warto się zainteresować.