(12.01) O co zapytamy w referendum? To już wkrótce

 

We wtorek 17 stycznia br. będzie gotowa ostateczna wersja pytania pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum - poinformował Sławomir Broniarze, prezes ZNP, po spotkaniu obywatelskiej inicjatywy dotyczącej referendum w sprawie przyszłości edukacji

 

W skład obywatelskiej inicjatywy referendalnej wchodzą przedstawicielki i przedstawiciele rodziców, organizacji pozarządowych, koalicji "NIE dla chaosu w szkole" oraz wspierających partii politycznych. "Wszyscy razem mówią jednym głosem: wspieramy przygotowania do strajku nauczycieli i chcemy referendum!" - poinformował ZNP.

 

Kluczową kwestią jest podjęcie decyzji w sprawie pytania (lub pytań) referendalnych w sprawie przyszłości ustroju szkolnictwa i likwidacji gimnazjum. Treść pytania (pytań) poznamy 17 stycznia br.

 

Natomiast 24 lub 25 stycznia br. w siedzibie ZNP odbędzie się spotkanie wszystkich sygnatariuszy i podpisanie porozumienia dotyczącego obywatelskiej inicjatywy referendalnej.

 

"Przygotowania do referendum w żaden sposób nie opóźniają rozpoczętej procedury sporu zbiorowego i przygotowań do strajku szkolnego" - zapowiedział ZNP.

 

(PS, GN)