(5.01) B. wiceprezes NIK do prezydenta: niech Pan nie podpisuje

PADPanie Prezydencie, niech Pan nie podpisuje Ustawy prawo oświatowe - apeluje w liście do Andrzeja Dudy Zbigniew Wesołowski, były wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli i b. wiceminister edukacji narodowej. Nie widzę żadnych zasadnych argumentów, aby rujnować dotychczasowy ustrój szkolny - pisze w przekazanym naszej redakcji liście.

 

Dostrzegam w ustawie wiele pozytywnych i ważnych zapisów (artykułów) z którymi się zgadzam i które należy przyjąć - przyznaje autor listu do prezydenta. Ale jednocześnie przekonuje, że reformy w oświacie powinny następować ewolucyjnie. I nie powinny polegać na burzenie obecnego ustroju szkolnego. Dodaje, że skoro "mamy już diagnozę tego ustroju szkolnego, wiemy co poprawić w 6-letniej szkole podstawowej, co poprawić w gimnazjum i jak prowadzić licea, to róbmy to".

 

Zbigniew Wesołowski przedstawia swoje propozycje zmian w oświacie. M.in. uważa, że należy położyć nacisk na jakość i efekty pracy szkoły. "Bardzo pożyteczna akcja Głosu Nauczycielskiego wyboru >>Nauczyciela Roku<< wspierana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego to stanowczo za mało" - pisze.

 

Autor listu to były nauczyciel, dyrektor szkoły, wicekurator oświaty i wychowania, wiceminister edukacji narodowej, wiceprezes NIK.

 

(DK, GN)

ZałącznikWielkość
List do Prezydenta.pdf428.11 KB