MEN planuje kolejne 18 e-podręczników. W tym dla gimnazjów

Drugi etap rewolucji

18 e-podręczników oraz ponad 3 tys. e-zasobów edukacyjnych powstanie do końca 2019 r., w kolejnym etapie cyfrowej rewolucji w polskich szkołach. MEN chce napisać m.in. e-podręczniki dla gimnazjów

 

 

 

“E-podręczniki.pl. Tworzenie cyfrowych podręczników i otwartych zasobów edukacyjnych do kształcenia ogólnego” – tak brzmi tytuł wniosku do Unii Europejskiej o dofinansowanie ze środków unijnych kolejnych e-podręczników. Z dokumentu, do którego udało nam się dotrzeć, wynika, że MEN w ciągu niecałych czterech lat zamierza napisać kolejnych 18 e-podręczników: 13 do kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych na poziomie rozszerzonym, cztery do przedmiotów artystycznych w szkole podstawowej i gimnazjum oraz jeden z wiedzy o kulturze dla szkół ponadgimnazjalnych. Planowany zestaw ma uzupełnić ten, który niedawno Ośrodek Rozwoju Edukacji oddał do użytku – 62 elektroniczne podręczniki do 14 przedmiotów dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Według danych z połowy stycznia br. stworzona na ich potrzeby specjalna platforma internetowa epodreczniki.pl miała ponad 37 mln odsłon.

 

Kolejny pakiet

Nowa ekipa w MEN postanowiła pójść za ciosem i stworzyć kolejny pakiet e-podręczników oraz uzupełniających je e-zasobów edukacyjnych. Przede wszystkim nauczyciele podstawówek i gimnazjów dostaną e-podręczniki, o które chyba najbardziej się do tej pory dopominali, czyli do przedmiotów artystycznych.

 

 

(...)

 

Piotr Skura

 

Cały tekst - GN nr 4 (także w e-wydaniu)