Lekcja z SITA - ruszyła 6. edycja!


Ruszyła 6. edycja Konkursu

 Lekcja z SITA!

 

O czym marzy uczeń wkuwający słówka? Oczywiście, żeby same wchodziły do głowy! Niemożliwe? Weź udział w kolejnej edycji naszego konkursu i przekonaj się, że połączenie relaksu z nauką naprawdę działa!

 

 

 

Tegoroczna edycja Lekcji z SITA to już szósta odsłona konkursu organizowanego przez Głos Nauczycielski i firmę SITA. Mogą w niej wziąć udział szkoły ponadpodstawowe, które chcą wygrać atrakcyjną nagrodę - zestaw urządzeń SITA wraz kursami językowymi - i poznać zupełnie nowy sposób na zdobywanie wiedzy. Nie tylko językowej, bo każda kolejna edycja konkursu „Lekcja z SITA” pokazuje, że szkoły znajdują wiele zastosowań urządzenia SITA. To już nie tylko nauka języków w stanie relaksu, ale także pomoc w pracy pedagoga, który ułatwia uczniom wyciszenie się czy narzędzie wykorzystywane na zajęciach z przyrody, a nawet … WF-u!

 

Jak przystąpić do konkursu?

Do 31 stycznia 2017 r. trzeba przesłać na adres Głosu Nauczycielskiego
(ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, z dopiskiem „Lekcja z SITA”) formularz zgłoszeniowy oraz odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych?”. Tekst nie może przekraczać 1800 znaków ze spacjami. Formularz zgłoszeniowy jest załącznikiem do regulaminu. Załączbik i regulamin - PATRZ NIŻEJ!

 

Kolejne etapy

Szkoły, które najciekawiej uzasadnią, dlaczego to właśnie one powinny wygrać zestawy urządzeń SITA, przechodzą do kolejnego etapu konkursu. Jury do połowy lutego wytypuje 10 takich placówek. To w nich w marcu i kwietniu przyszłego roku odbędą się Dni Konkursowe, podczas których specjaliści z firmy SITA pokażą, na czym polega metoda uczenia się w stanie relaksu.

Kolejnym etapem jest przygotowanie „Projektu organizacji zajęć metodą SITA”, który trzeba przesłać także na adres redakcji Głosu Nauczycielskiego do 5 maja 2017 r. Ocena projektów będzie podstawą do wyłonienia zwycięzcy, którego poznamy do 31 maja 2017 r.

 

Nagrody

Według regulaminu zwycięzca jest tylko jeden i to jemu przypadnie zestaw urządzeń wraz z materiałami do nauki języka i kursami dla nauczycieli. Jury przyzna także wyróżnienia w postaci dwuetapowego szkolenia nauczycieli. Istnieje również możliwość, że najlepsze projekty, które nie zostały uhonorowane nagrodą główną, będą realizowane przy współpracy z fundatorem nagród, czyli firmą SITA

 

 

Konkursowe kalendarium

>> 31 stycznia 2017 r. – do tego dnia przyjmujemy zgłoszenia do konkursu (liczy się data stempla pocztowego!);

>> 15 lutego 2017 r. – ogłoszenie listy szkół, które zakwalifikowały się II etapu;

>> 1 marca - 21 kwiatnia 2017 r. – w 10 wytypowanych przez jury szkołach odbędą się Dni Konkursowe;

>> 5 maja 2017 r. – to termin nadsyłania projektów wykorzystania zajęć metodą SITA w wybranych przez jury szkołach;

>> 31 maja 2017 r. – ogłoszenie zwycięzcy piątej edycji Konkursu „Lekcja z SITA”.

 

Warto też zajrzeć na www.szkola.sita.pl   i zobaczyć, jak wykorzystują metodę SITA laureaci poprzednich edycji Konkursu (TUTAJ)

 

 

 

Głos Nauczycielski

ZałącznikWielkość
Regulamin_6 edycja_2016_2017.pdf315.31 KB
Załącznik nr 1 i 2 do Regulaminu Konkursu - 6. edycja(2016_2017).pdf195.59 KB