Nauczyciel Roku 2008

15 października 2008 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie zostały ogłoszone wyniki Konkursu Nauczyciel Roku 2008

 

DARIUSZ KULMA - Nauczycielem Roku 2008, 

WYRÓŻNIENIA: Edyta Borowicz-Czuchryta i Beata Wrona

 

Podczas uroczystej Gali Finałowej na Zamku Królewskim rozstrzygnięty został Konkurs Nauczyciel Roku 2008.  Laureatem został 

Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki w Gimnazjum Miejskim nr 2  w Mińsku Mazowieckim. 

 

 
Dariusz Kulma przyjmuje gratulacje od Krystyny Szumilas,
sekretarz stanu w MEN.

 

 

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały: Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka j. angielskiego z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie oraz Beata Wrona, także anglistka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie.

 

          

Edyta Borowicz-Czuchryta                                   Beata Wrona

 

Tytuł honorowy: Ambasadora Polskiej Szkoły otrzymała Anna Francois-Kos, nauczycielka j. polskiego z elementami historii ze Szkoły Europejskiej w Luksemburgu.

 

 Anna Francois-Kos odbiera dyplom od prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, przewodniczącego jury

 

Obecna na Gali Krystyna Szumilas, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej gratulowała wszystkim finalistom ich osiągnieć w pracy. Żartowała również, iż matamatyk - zwycięzca, to dobry prognostyk dla obowiązkowej matury z matematyki.

 

Przy okazji Gali przyznane zostały również honorowy tytuł "Przyjaciela Szkoły 2008". Została nim Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej za Akcję "Pajacyk". Gratulacje Pani janinie składał ubiegłoroczny zdobywca tego tytułu - Jurek Owsiak.

 

 
Janina Ochojska - Przyjaciel Szkoły 2008 i Jurek Owsiak - Przyjaciel Szkoły 2007

 

Tytuł Przyjaciela Szkoły przyznaje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą laureacie dotychczasowych edycji Nauczyciela Roku. A tegoroczna była już siódmą z kolei.

 

Natomiast Akcja "Podziel się posiłkiem" realizowana przez firmę Danone, Fundację "polsat Dzieciom" i Banki Żywności została nagrodzona tytułem "Inicjatywy Roku" .

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zgłosili się do konkursu. Gratulujemy wszystkim Nominowanym, którzy okazali się Najlepszymi z Najlepszych. Ale wybór nie był łatwy, ponieważ  wszystkie kandydatury zasługiwały na uznanie. Każdy zgłoszony do Konkursu nauczyciel był nietuzinkowy i godny najwyższych nagród i pochwał.

 


Finaliści Konkursu Nauczyciel Roku 2008 

 

Dziękujemy państwu za to, jacy jesteście. W imieniu organizatorów Konkursu Nauczyciel Roku - Głosu Nauczycielskiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej - a także w imieniu Waszych uczniów. Może uda się nam spotkać na Gali za rok?