Pełna lista aktualności

Wersja do wydruku
 • Średnio 68 proc. punktów z języka polskiego, 59 proc. - z historii i WOS-u i 52 proc. z matematyki i 56 proc. z przedmiotów przyrodniczych - takie wyniki osiągnęli gimnazjaliści na tegorocznym egzaminie.

   

 • Czy słyszeliście o panu Krzysztofie Ponikowskim? O nauczycielu i dyrektorze jednego ze szczecińskich gimnazjów, który w 2015 roku zaapelował do nauczycieli i nauczycielek, aby nie przyjmowali/ły kwiatów na koniec roku szkolnego, tylko zamiast tego zachęcali/ły uczniów i uczennice do działania i niesienia pomocy?
  Jeśli nie, to jest to cudowna okazja by usłyszeć!
   
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz przyszłego roku szkolnego. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczną się 3 września br., a zakończą 21 czerwca 2019 r. Natomiast pierwsza tura ferii zimowych rozpocznie się 14 stycznia 2019 r. Ostatni uczniowie wrócą po feriach do szkoły 24 lutego.

   

 • Ruszyła akcja informacyjna dotycząca rządowego programu „Dobry Start”. W związku z tym minister edukacji  Anna Zalewska oraz minister rodziny Elżbieta Rafalska wystosowały list do dyrektorów szkół, w którym zwróciły się z prośbą o aktywne włączenie się do działań informacyjnych dotyczących programu.

   

 • MEN szyldPraca nauczyciela dyplomowanego będzie oceniana według 23 kryteriów, mianowanego - 19, kontraktowego - 14, a stażysty - według dziewięciu wymagań. Minister edukacji podpisała rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli. Nowe przepisy wejdą w życie od 1 września br.

 •  Autorka „Laboratorium w szufladzie. Zoologia” poprowadzi Was przez fascynujący świat zwierząt, zachęci do eksperymentowania, a także sprawi, że choć przez chwilę poczujecie – jak to jest być dżdżownicą, rybą, żółwiem, kotem, pszczołą, psem, a nawet – stonogą.

   

   

   

 • MaluchyDzieciom składam życzenia samych miłych niespodzianek oraz cudownych i radosnych chwil spędzonych z kochającymi rodzicami - napisała minister edukacji Anna Zalewska w życzeniach z okazji Dnia Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieciom życzę mądrze kochających rodziców - stwierdził natomiast rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

   

 • dzień dziecka

   

  Dziś Dzień Dziecka. Najmłodszym życzymy jak najwięcej uśmiechu, szczęśliwego dzieciństwa bez trosk i smutku oraz tego, by dorośli rozumieli i respektowali prawa dzieci!

 • Głos Nauczycielski oraz firma SITA już po raz 7. rozstrzygnęli wspólnie konkurs „lekcja z SITA”. Zwycięska szkoła w nagrodę otrzyma komplet urządzeń SITA wraz z kursami językowymi. A nauczyciele – także ci ze szkół, które zdobyły II i III miejsca – wezmą udział w dwuetapowym szkoleniu.

   

   

 • Minister Anna ZalewskaCzy Anna Zalewska powinna zostać odwołana z funkcji ministra edukacji narodowej? - zapytaliśmy nauczycieli odwiedzających stronę internetową Głosu Nauczycielskiego. Tak - odpowiedziało 91 proc. spośród ponad tysiąca głosujących. W mediach pojawiają się informacje o tym, że obecna szefowa MEN rzeczywiście może stracić stanowisko.

   

 • Apelujemy do rządu o stworzenie osobom z niepełnosprawnościami i ich bliskim warunków do godnego życia! Wzywamy rząd do natychmiastowej realizacji postulatów protestujących! - taki apel opublikował Związek Nauczycielstwa Polskiego solidaryzując się z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich rodzicami protestującymi w Sejmie

   

 • OPZZ_IXkongres

  Jan Guz został wybrany przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych na kadencję 2018-2022. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej OPZZ na kolejną kadencję wybrano Jarosława Czarnowskiego (ZNP). W Warszawie trwa IX Kongres OPZZ.

   

 •  

  Minister edukacji Anna Zalewska jest w grupie ministrów, z którymi planuje się pożegnać premier Mateusz Morawiecki. O jej losie zdecyduje prezes PiS Jarosław Kaczyński

   

 •  Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą w przyszłym roku rywalizowali ze sobą o te same miejsca w szkołach ponadpodstawowych - zapowiedziała minister edukacji Anna Zalewska. W rzeczywistości jednak wszyscy ci uczniowie trafią do tych samych placówek. Rywalizacja więc wydaje się nieunikniona

   

 •  

  Kancelaria Sejmu odwołała zaplanowane na 1 czerwca br. obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży - imprezę organizowaną nieprzerwanie od 24 lat z okazji Dnia Dziecka. Sesja dziecięcego Sejmu ma się odbyć we wrześniu. 

   

 •  

  Ministerstwo edukacji otworzy 19 maja podwoje swojej siedziby przy Al. Szucha 25 w Warszawie. W ramach Nocy Muzeów będzie można się przenieść w okres dwudziestolecia międzywojennego, posłuchać szlagierów z tamtego okresu, obejrzeć wystawę, wziąć udział w konkursie

   

 • Działająca przy episkopacie Rada Szkół Katolickich domaga się, by jednym z kryteriów oceny pracy nauczycieli był "własny przykład nauczyciela" w m.in. "umiłowaniu Ojczyzny" i propagowaniu "tradycji narodowych". To nowa wersja pomysłu oceniania nauczycieli za ich moralność. Przy okazji rada sugeruje, że nauczyciele nie są dość patriotyczni i nie znają narodowych tradycji

   

 •  

  Do 11 czerwca br. szkoły mogą zgłaszać wnioski o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach MEN-owskiego programu "Godność. Wolność. Niepodległość". Szkoła może w ten sposób pozyskać na organizację wystawy lub "wycieczki patriotycznej" od 3 do 10 tys. zł
     

   

 •  

  1751 zł - tyle zarabia w Polsce na rękę młody nauczyciel wchodzący do zawodu. Związek Nauczycielstwa Polskiego zainaugurował ogólnopolską kampanię mającą przedstawić społeczeństwu rzeczywiste zarobki nauczycieli, a nie te, o których opowiada MEN